Nauczanie online to nie “klikanie”

Marek Dworak, Pełnomocnik Ministra Infrastruktury do spraw Ruchu Rowerowego i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, dostrzega w obszarze swoich działań miejsce na promowanie nowoczesnych technologii w procesie edukacji kandydatów na kierowców.

„Dzisiaj u Was widziałem nowoczesne formy, które bardzo mi się podobają, ponieważ zapewniają interakcję. […] Takie wykorzystanie nowoczesnej technologii znakomicie się nadaje, szczególnie w dobie pandemii”.

Gość programu Porozmawiajmy o Branży nie jest zwolennikiem rozwiązań, które polegają na bezrefleksyjnym wyklikiwaniu rozwiązań w komputerze, tylko po to aby było szybciej i sprawniej… Tym bardziej, że często w takim przypadku to nie kursanci wykonują zadania… Marek Dworak jest zdecydowanie za wykorzystaniem nowoczesnej technologii w procesie nauczania, pod warunkiem, że jest to wykład na żywo z możliwością kontaktu między wykładowcą, a kursantami.

„Natomiast jeśli wykładowca zamiast sali, kredy i tablicy wykorzystuje nowoczesne technologie przy zachowaniu interakcji z tymi, którzy go słuchają… Można mu zadawać pytania, on na nie odpowiada. To tak, jakbyśmy byli na sali wykładowej, do której ja byłem przyzwyczajony. Potrafiłem nawiązać kontakt z moimi słuchaczami, wychowankami. I, wydaje mi się, znakomicie potrafiłem ich nauczyć”.