Nauczanie hybrydowe to rozwój osobisty

  • Nauczanie hybrydowe to szansa na rozwój ośrodków szkolenia kierowców, ale także możliwość rozwoju osobistego dla instruktorów nauki jazdy.
  • Gościem programu Porozmawiajmy o Branży był Piotr Drużdż, który z powodzeniem wprowadził nauczanie hybrydowe w OSK Ekspert w Jastrzębiu Zdroju.

Wprowadzenie możliwości korzystania z wykładów online, testów, kanałów komunikacji z kursantem było początkowo wyzwaniem, ale jak się okazuje, warto było je podjąć.

„Oczywiście, że było to wyzwanie. Musiałem sięgnąć do Internetu, poczytać jak się to robi. Ale obecnie płynnie operuję narzędziami, które mam do dyspozycji i które udostępniam kursantom. Oni często otwarcie przyznają, że są zaskoczeni jak płynnie to robię. Instruktorzy bardzo chętnie sprawdzają wiedzę kursantów przy zastosowaniu narzędzi online”.

Ale weryfikacja wiedzy to nie wszystko. Piotr Drużdż zauważa, że instruktorzy chętnie pokazują kursantom metodę zdobywania wiedzy, radzenia sobie ze stresem egzaminacyjnym. A to już bezpośrednio, także w odczuciu samych kursantów, przekłada się na sukces podczas egzaminu.