Nauczanie hybrydowe, czyli teoria na zlecenie

  • Wiele napisano o zaletach outsourcingu: oszczędność czasu, optymalizacja kosztów, korzystanie z usług firm specjalistycznych w konkretnym segmencie prowadzonej działalności.
  • I komfort możliwości skupienia się na podstawowym aspekcie działalności.
  • W przypadku branży szkolenia kierowców, na praktycznej umiejętności prowadzenia pojazdu.

Dlatego w programie Porozmawiajmy o Branży poruszyliśmy kwestię korzystania z oferty wykładów prowadzonych live przez Internet. Forma, która umożliwia kontakt z wykładowcą w czasie rzeczywistym, zadawanie pytań i błyskawiczne otrzymanie odpowiedzi, monitorowanie postępów pracy kursanta, kontakt z nim. A przede wszystkim szansa na skuteczną naukę w czasie i miejscu najbardziej dogodnym dla kandyata na kierowcę.

Pomysł i realizacja spotyka się z uznaniem kursantów i ośrodków szkolenia kierowców. Milena Harynek, właścicielka Szkoły Nauki Jazdy D-H Opole:

„Mamy możliwości, skorzystajmy z nich. W czasach pandemii przede wszystkim. Wiadomo, zajęcia z pierwszej pomocy muszą być przeprowadzone stacjonarnie i te zajęcia odbywają się w mniejszych grupach, tak aby nie było zbyt dużej liczby osób na zajęciach. Widzę po efektach szkolenia, że to nie jest nic złego. Połączenie oferty z e-learningiem plus wykładami live, gdzie możemy na forum zadać pytania. To funkcjonuje, ponieważ kursanci naprawdę z tego korzystają. Zaangażowanie, jest ok”.