Najwięcej wypadków w piątki

wypadek samochodowy

Tak wynika z policyjnych statystyk. Policja przeprowadziła badania polegające na podziale wypadków drogowych na poszczególne dni tygodnia. Najgorzej statystyki wyglądają w piątki.

– Dokonując podziału wypadków drogowych w 2009 roku na poszczególne dni tygodnia, najwięcej zdarzeń odnotowano w piątki, było to około 16,1% ogółu – twierdzi policja. – Zarówno w roku ubiegłym, jak i w latach poprzednich największe nasilenie wypadków występowało szczególnie między godziną 16 a 18, czyli w okresie bardzo dużego natężenia ruchu związanego z powrotami z pracy.

 

Statystyki wypadków na polskich drogach wskazały również, w jakich miesiącach ich liczba była największa. – W roku ubiegłym najwięcej wypadków miało miejsce w sierpniu, w październiku i w lipcu. Liczba wypadków drogowych w sierpniu i październiku stanowiła 9,8% ogółu zdarzeń, a w lipcu 9,6% – przedstawiają dane funkcjonariusze.

Jak widać wakacje i letnie miesiące głownie sprzyjają niebezpiecznym sytuacjom na naszych drogach. Jak mówią specjaliści, odpowiada za to zwiększająca się w tym czasie liczba samochodów i niestety brak odpowiedniej infrastruktury drogowej. Wakacje jeszcze trwają, więc uważajmy na drodze.

 

mp

 

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Brak produktów w koszyku.