Tak wynika z policyjnych statystyk. Policja przeprowadziła badania polegające na podziale wypadków drogowych na poszczególne dni tygodnia. Najgorzej statystyki wyglądają w piątki.

- Dokonując podziału wypadków drogowych w 2009 roku na poszczególne dni tygodnia, najwięcej zdarzeń odnotowano w piątki, było to około 16,1% ogółu - twierdzi policja. - Zarówno w roku ubiegłym, jak i w latach poprzednich największe nasilenie wypadków występowało szczególnie między godziną 16 a 18, czyli w okresie bardzo dużego natężenia ruchu związanego z powrotami z pracy.


 


Statystyki wypadków na polskich drogach wskazały również, w jakich miesiącach ich liczba była największa. - W roku ubiegłym najwięcej wypadków miało miejsce w sierpniu, w październiku i w lipcu. Liczba wypadków drogowych w sierpniu i październiku stanowiła 9,8% ogółu zdarzeń, a w lipcu 9,6% - przedstawiają dane funkcjonariusze.


Jak widać wakacje i letnie miesiące głownie sprzyjają niebezpiecznym sytuacjom na naszych drogach. Jak mówią specjaliści, odpowiada za to zwiększająca się w tym czasie liczba samochodów i niestety brak odpowiedniej infrastruktury drogowej. Wakacje jeszcze trwają, więc uważajmy na drodze.


 


mp


 

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0