Najwięcej wypadków w piątki

Tak wynika z policyjnych statystyk. Policja przeprowadziła badania polegające na podziale wypadków drogowych na poszczególne dni tygodnia. Najgorzej statystyki wyglądają w piątki.

– Dokonując podziału wypadków drogowych w 2009 roku na poszczególne dni tygodnia, najwięcej zdarzeń odnotowano w piątki, było to około 16,1% ogółu – twierdzi policja. – Zarówno w roku ubiegłym, jak i w latach poprzednich największe nasilenie wypadków występowało szczególnie między godziną 16 a 18, czyli w okresie bardzo dużego natężenia ruchu związanego z powrotami z pracy.

 

Statystyki wypadków na polskich drogach wskazały również, w jakich miesiącach ich liczba była największa. – W roku ubiegłym najwięcej wypadków miało miejsce w sierpniu, w październiku i w lipcu. Liczba wypadków drogowych w sierpniu i październiku stanowiła 9,8% ogółu zdarzeń, a w lipcu 9,6% – przedstawiają dane funkcjonariusze.

Jak widać wakacje i letnie miesiące głownie sprzyjają niebezpiecznym sytuacjom na naszych drogach. Jak mówią specjaliści, odpowiada za to zwiększająca się w tym czasie liczba samochodów i niestety brak odpowiedniej infrastruktury drogowej. Wakacje jeszcze trwają, więc uważajmy na drodze.

 

mp

 

Dodaj komentarz