A w nim m.in. artykuły podsumowujące ubiegły rok, traktujące o próbach zmiany ustawy o kierujących pojazdami, kolejnej fali afer korupcyjnych, felietony, stałe rubryki naszych ekspertów. Zapraszamy do lektury!

Pożegnaliśmy kolejny rok


Był pełen zmian i niespodziewanych zwrotów akcji. Jaki będzie kolejny?


Telechaos


Niedopracowane i bardzo późno wprowadzone przepisy dotyczące nowych egzaminów teoretycznych, walka dwóch dostawców systemu teleinformatycznego, tajne bazy pytań - to wszystko sprawiło, że kandydaci na kierowców niechętnie kierowali się do WORD-ów. Jeśli już to robili, egzaminy zazwyczaj oblewali.


Kolejne elki egzaminacyjne w Zielonej Górze


Następni właściciele ośrodków szkolenia przygotowują się do podpisania z WORD-em Zielona Góra umowy na podstawienie samochodów szkoleniowych na egzamin na kategorię B.


Blondynka - ostatnia nadzieja branży


Mam ostatnią iskierkę nadziei, że pani minister Elżbieta Bieńkowska da sobie radę i z ustawą o kierujących pojazdami, i z pendolino, i z całą resztą problemów. Jeżeli nie ona, to nikt inny - pisze Eugeniusz Kubiś.


Hu, hu, ha, nasza zima zła


Zasypane auta, śliskie drogi, minusowa temperatura i szare niebo - to prawda, zima nie jest najsympatyczniejszą porą roku nie tylko dla polskich kierowców. Ale bez obaw, Szwedzi mają gorzej - przekonuje Filip Otto.


To nie czas na rewolucję?


Projekt nowelizacji ustawy o kierujących pojazdami przeszedł pierwsze czytanie w Sejmie i został skierowany do specjalnie utworzonej ośmioosobowej podkomisji. - To nie czas na rewolucję. Trzeba poprawić w ustawie to, co się da - mówił Zbigniew Rynasiewicz, wiceszef Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.


Joanna Galuba z milionowym prawem jazdy


Uroczystość wręczenia blankietu według nowego wzoru 22-letniej warszawiance odbyła się 17 grudnia w sejmowej Sali Kolumnowej. Wydarzeniu towarzyszył wernisaż wystawy wiceprezesa stowarzyszenia KIEROWCA.PL Jerzego Kociszewskiego „Prawo jazdy na ziemiach polskich”.


Komunikacja dla dzieci i młodzieży


Podczas debaty, która odbyła się przy okazji wręczenia milionowego prawa jazdy Andrzej Szklarski, dyrektor WORD-u w Warszawie zapytał, czy nie warto byłoby zlikwidować obowiązkowego szkolenia kursantów. Na sali zawrzało. Wszyscy jednak zgodzili się, że warto pracować nad wprowadzeniem do szkół wychowania komunikacyjnego.


Nissan qashqai


Lada moment w salonach nissana zaparkuje druga generacja quashqaia. I pewnie długo w nich nie zagości, bo tego typu modele są obecnie rozchwytywane przez klientów - pisze Filip Otto.


OSK jak organizacja ucząca się


Im bardziej skomplikowany jest świat, zarządzanie staje się sztuką zdobywania wiedzy i takich umiejętności, które są niezbędne do przetrwania i rozwoju w ciągle zmieniającym się otoczeniu - pisze Paweł Żuraw.


Łapówki, przekręty, fałszerstwa


Wyroki, zatrzymania i odbieranie uprawnień to konsekwencje kolejnej fali afer związanych ze szkoleniem i egzaminowaniem kierowców w Polsce.


Jazda z gwiazdą: Rozważna i romantyczna


Podczas dłuższej podróży jej auto zmienia się w mobilny zakład pracy. W samochodzie można znaleźć nawet resoraki! W płynnej jeździe nie przeszkadzają jej nawet buty na obcasach. Zapraszamy do lektury wywiadu z Agnieszką Cegielską.


Uważajmy na pieszych


Z Wojciechem Pasiecznym, byłym szefem stołecznej drogówki i biegłym sądowym w zakresie rekonstrukcji wypadków drogowych, rozmawia Anita Urszula Małecka.


Zimowe lenistwo


Oblodzone i nieodśnieżone samochody to w Polsce podczas zimy widok codzienny. Powód? Lenistwo kierowców - uważa Albin Sieczkowski.


Pocztówki z podróży


O tym, na co kierowca musi zwrócić uwagę podczas pobytu w estońskim Tallinie pisze Marek Wierzchowski.


Psychologia na usługach szkoleniowców


Rozmowa z Katarzyną Piskorską z fundacji ZenDriving.


Już niedługo koniec bezkarności za granicami kraju


W projekcie ustawy o zmianie Prawa o ruchu drogowym zaproponowano rozwiązania, które ułatwią wymianę informacji między krajami Unii Europejskiej a Polską na temat kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego - pisze Marek Rupental.


Dziura była wielka, koło się urwało… Kto za to zapłaci?


Już po pierwszych przymrozkach widzimy więcej dziur i innych przeszkód na drodze, które mogą zaskoczyć kierującego i doprowadzić w konsekwencji do uszkodzenia pojazdu. A co, jak w jedną w nich wpadnie nasz samochód? - pyta Marcin Kukawka.


Poznaj znaki


Jedną z wielu przyczyn oblewania egzaminów na prawo jazdy jest tak, wydawać by się mogło, błaha rzecz, jak nieznajomość znaków - pisze Michał Makarewicz.


OSK kontratakuje


Prawo jazdy to dokument przez wielu traktowany jako wyznacznik dorosłości, na równi z dowodem osobistym. Czy słusznie? - pyta się Marcin Zygmunt.


Minął rok!


Kolejny felieton Wojciecha Szemetyłły.

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0