A w nim mnóstwo ciekawych tekstów, m.in. raport ze zdawalności egzaminu teoretycznego we wszystkich WORD-ach, artykuły o dużym kryzysie ośrodków szkolenia kierowców, problemach z warsztatami dla instruktorów i egzaminatorów. Zapraszamy do lektury!

Ośrodki w kryzysie


Zmniejsza się liczba szkół jazdy. Do likwidacji OSK przyczyniają się zmiany wprowadzone przez resort transportu.


Raport „Szkoły Jazdy”. Teoria do poprawki


Od drugiej połowy stycznia do 30 czerwca nowy egzamin teoretyczny na kategorię B zdało w całej Polsce tylko 31,5 proc. kandydatów na kierowców. W porównaniu z poprzednimi latami spadek jest ogromny. W 2011 i 2012 r. z wynikiem pozytywnym egzamin kończyło 76 proc. zdających.


Grupa robocza w opałach


Szefowie czterech organizacji związanych ze szkoleniem kierowców wysłali do ministra Sławomira Nowaka wniosek o jak najszybsze wdrożenie postulowanych przez nich zmian w ustawie o kierujących. Problem w tym, że ustalenia, które zapadały podczas posiedzeń tzw. grupy roboczej, akceptowali Tadeusz Jarmuziewicz i Andrzej Bogdanowicz - zwolnieni ze swoich ministerialnych posad.


Prawo jazdy na świecie


Co muszą zrobić Francuzi, żeby uzyskać uprawnienia do kierowania pojazdami? O szczegółach pisze Filip Otto.


Kolejne zmiany w resorcie


Andrzej Bogdanowicz został zwolniony z funkcji dyrektora departamentu transportu. Zastąpił go Łukasz Twardowski.


Koniec pory suchej


Coś nowego wypełnia powietrze. Coś zaczyna się dziać na niebie, zaczyna padać rzęsisty deszcz, który nie ustaje, aż wszystko ożywa. Niech żywi nie tracą nadziei - pisze w swoim felietonie Eugeniusz Kubiś.


Zdążyć na warsztaty


Do końca tego roku blisko 50 tys. instruktorów i wykładowców musi ukończyć trzydniowe warsztaty doskonalenia zawodowego. W tej sytuacji jest to niemożliwe - mówią właściciele Super OSK.


Urzędnik wskaże, gdzie lepiej szkolić?


Czy obawy, że pracownicy wydziałów komunikacji podczas zakładania PKK będą instruowali, do której szkoły jazdy kursant powinien iść, sprawdzają się? Maciej Piaszczyński opisuje dwa takie przypadki.


Ostrożność i szczególna ostrożność - pojęcia jednoznaczne?


O dyskusji na forum internetowym www.prawojazdy.com.pl pisze ella.


Selekcja naturalna


O trudności w odnalezieniu się w sytuacji kryzysu na rynku szkoleń kierowców pisze Paweł Żuraw.


Zmiana warunków technicznych dla elek


Szczegóły wchodzącego w życie 30 września rozporządzenia wyłuszcza Janusz Aziewicz, dyrektor Biura Zarządu OSPWK.


Amerykany są gorące


W kolejnej odsłonie „Jazdy z gwiazdą” z Norbim, autorem hitu „Kobiety są gorące” rozmawia Jakub Ziębka.


Droga przez mękę


- Żeby zostać kierowcą zawodowym, w ciągu pół roku musiałem trzy razy zrobić te same badania i także trzy razy wymienić prawo jazdy. Czy to ma sens? - pyta się nasz czytelnik.


Rondo prawie turbinowe


Kolejny raz aspekty związane z inżynierią ruchu opisuje Marek Wierzchowski.


Pustki w WORD-ach


Nowe przepisy dotyczące egzaminu teoretycznego, niż demograficzny to główne przyczyny pogarszającej się kondycji wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego. Jakie są konsekwencje? Bezpłatne urlopy, zwolnienia lub redukcja etatów.


Operacja języka


Kolejny felieton znanego dziennikarza Marka Zagórskiego.


Dla kogo ośrodki doskonalenia techniki jazdy?


Miało być mnóstwo klientów. Rozpoczęto potężne inwestycje. Teraz są straty i rozpaczliwe szukanie sposobów na ich zminimalizowanie. O problemach WORD-ów, które zdecydowały się na budowę ODTJ-ów pisze Anita Urszula Małecka.


O szkoleniu motocyklistów i problemach technicznych


… pisze Marcin Kukawka.


Ustąp pieszemu


Druga część cyklu dotyczącego najczęstszych powodów oblania egzaminu praktycznego. Opisuje je Michał Makarewicz.


Spokojne wakacje?


Kolejny felieton Wojciecha Szemetyłły.


 

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0