Zapoznaj się z zawartością marcowego wydania miesięcznika!

Niepewność


Kandydaci na kierowców wciąż mają problem z nową formułą egzaminów teoretycznych. Zdawalność utrzymuje się na poziomie nie większym niż 30 proc. 


E-kierowca zawiadamia UOKiK. "PWPW narusza ustawę"


"Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych posiada pozycję dominującą na rynku oprogramowania do komunikowania się z oprogramowaniem interfejsowym starostw, jej działania spełniają przesłanki uznania za działania naruszające ustawę o ochronie konkurencji i konsumentów" - czytamy w piśmie przesłanym w lutym do UOKiK.


Kto kazał dopłacać?


Problem z dopłatami za egzamin doskonale wpisuje się w ogólną tendencję łupienia obywatela przez państwo, gdzie tylko się da - pisze Leszek Grzeczka. 


E-kierowca to nowa jakość


Każda dynamicznie rozwijająca się firma potrzebuje w pewnym momencie dodatkowych bodźców, które będą stymulować i regulować. Jedną z popularniejszych strategii jest w takich przypadkach integracja różnych podmiotów, które łącząc się - tworzą nową jakość i gruntują podstawy do dalszego rozwoju.


Odkopana ekspertyza


Senator Helena Hatka (PO) zwróciła się do wiceministra Jarmuziewicza z prośbą o zapoznanie się z ekspertyzą prof. Andrzeja Bałabana, dotyczącą zgodności ustawy o kierujących pojazdami z konstytucją i prawem Unii Europejskiej, oraz zajęcie stanowiska w tej sprawie.


Nie marginalizujcie doskonalenia techniki jazdy


Dla uzyskania trwałych efektów poprawy BRD konieczne są różnorodne działania, w tym również współpraca środowisk OSK i ODTJ - postulowali przedstawiciele branży podczas spotkania liderów organizacji społecznych środowiska OSK z reprezentantami Polskiego Stowarzyszenia Motorowego ODTJ.


Piszcie na Berdyczów, obywatele


Felieton Eugeniusza Kubisia.


Niezadowolenie wzrasta


Krótko po wejściu w życie ustawy o kierujących pojazdami kolejni przedstawiciele środowiska szkolenia kierowców zaczynają głośno wyrażać swoje oburzenie. Dostało się także liderom organizacji branżowych.


Przewoźnicy bez uprawnień ADR


Od stycznia nie były wydawane świadectwa ADR na przewóz niebezpiecznych towarów. Wszystko przez pracownika Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, który ogłosił przetarg w ostatnim dniu ubiegłego roku. Pierwsze świadectwa według nowego wzoru trafiły do kierowców dopiero w połowie lutego.


Jest pierwsze Super OSK!


Ośrodek LOK-u w Grodkowie (województwo opolskie) prawdopodobnie jako pierwszy w Polsce uzyskał status placówki spełniającej dodatkowe wymagania.


Egzaminy w miastach bez praw powiatu


Wraca pomysł zwiększenia liczby miast, w których możliwe będzie zdawanie egzaminów na prawo jazdy kategorii A i B. Projekt noweli ustawy o kierujących, autorstwa posłów PO, jest już w komisji sejmowej.


K.A.S.A leci na kabriolety


Choć dla Krzysztofa "K.A.S.Y" Kasowskiego samochód to niewiele więcej, niż urządzenie do transportu, to większość refrenów do jego piosenek powstaje w samochodzie.


Ustawa o kierujących - krajobraz po bitwie


Felieton Wojciecha Szemetyłły.

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0