Najnowszy numer „Szkoły Jazdy” już w sprzedaży!

miesięcznik " Szkoła jazdy "

Zapoznaj się z zawartością najnowszego numeru miesięcznika „Szkoła Jazdy” nr 9/2012 (81).

We wrześniowym numerze:

Szkoła jazdy z kasą fiskalną?

Minister finansów zaproponował ośrodkom szkolenia wprowadzenie obowiązku stosowania kas fiskalnych. Powodem są nagminnie pojawiające się nieprawidłowości.

Będą zmiany w parkowaniu

Dotychczasowe karty parkingowe zostaną niebawem zamienione na ich europejskie odpowiedniki. Będą trudniejsze do podrobienia i wydawane tylko na pięć lat.

Są uwagi w sprawie kursów doszkalających

9 sierpnia w warszawskiej siedzibie KIEROWCA.PL odbyło się kolejne spotkanie liderów organizacji branży szkoleń kierowców. Do obrad dołączyły LOK oraz PZM. Jednym z punktów zebrania było wypracowanie uwag do projektu rozporządzenia w sprawie kursu dokształacającego.

Szkolenie za rzetelną cenę

Stowarzyszenie KIEROWCA.PL rozpoczęło akcję „Rzetelna cena”, promującą te ośrodki, które swoją ofertę będą przedstawiać w formie ceny za jedną godzinę szkolenia.

Co robią posłowie?

Radosław Biernat, specjalista ds. prawnych przygląda się poselskim interpelacjom. Analizuje zarówno ich liczbę jak i wartość merytoryczną.

ITS ma już 60 lat!

Udział w jubileuszu wzięło ponad 500 osób, w tym funkcjonariusze publiczni, naukowcy i politycy.

Cena minimalna nie jest lekarstwem na całe zło!

W środowisku szkoleniowym wiele mówi się o konieczności wprowadzenia urzędowej ceny minimalnej za kurs prawa jazdy. Jakie są szansę osiągnięcia tego celu? Czy gra jest warta świeczki – zastanawiają się Dariusz Gil i Wojciech Szemetyłło.

Zatrzymaj się i żyj!

Mimo ostrzeżeń policji i kampanii społecznych tylko w dwóch pierwszych kwartałach tego roku na przejazdach kolejowo-drogowych doszło do 107 wypadków i kolizji. Aż dziewiętnaście osób zostało rannych, piętnaście kolejnych poniosło śmierć. Już w lipcu pod pociąg wpadła kursantka. Zginęła na miejscu.

Niż demograficzny osłabia koniunkturę

Na rynku szkoleń kierowców trwa ostra walka o klientów. Ośrodki nauki jazdy robią wszystko, żeby przekonać potencjalnych klientów właśnie do swojej oferty.

Egzaminatorski galimatias

Ile lat trzeba będzie posiadać prawo jazdy, żeby uzyskać uprawnienia do egzaminowania kierowców? Pierwotnie projekt ustawy deregulacyjnej przewidywał, że wystarczą zaledwie trzy lata. Jednak teraz to się zmieniło…

Zapadł kolejny wyrok

Rok i cztery miesiące w zawieszeniu na trzy lata, 2 tys. zł grzywny i dwuletni zakaz prowadzenia działalności gospodarczej związanej ze szkoleniem kierowców – tak sąd ukarał niedawno wykładowcę – jednego z „bohaterów” taśm opublikowanych w zeszłym roku przez stację TVN24. Czy kara nie jest zbyt łagodna? – zastanawiają się właściciele OSK.

Ponadto wiele innych ciekawych tematów, tradycyjnie stałe rubryki (m.in Marcin Wójcik w „Jeździe z gwiazdą”), felieton Janusza Ujmy oraz dodatek specjalny – formularz zgłoszeniowy do akcji „Rzetelna cena”.