Najlepszy policjant ruchu drogowego – eliminacje

18 maja w Łodzi rozegrane zostały Eliminacje Wojewódzkie Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego 2010”.

O tytuł najlepszego policjanta z „drogówki” walczyło 25 policjantów reprezentujących komendy miejskie i powiatowe województwa łódzkiego. Dwaj najlepsi będą reprezentować nasz Garnizon w zawodach na szczeblu ogólnopolskim, które odbędą się w dniach 22-24 czerwca 2010 roku w województwie wielkopolskim. Rywalizujący policjanci musieli wykazać się wiedzą ogólną z zakresu przepisów ruchu drogowego, wybranych zagadnień prawa karnego, prawa o wykroczeniach i taktyki pracy policjanta, a także umiejętnościami praktycznymi z zakresu kierowania ruchem drogowym, jazdy sprawnościowej służbowym samochodem osobowym po torze.

 

Eliminacje rozpoczęły się testami ze znajomości przepisów prawa. Później mundurowi sprawdzili swoje praktyczne umiejętności kierowania ruchem drogowym na skrzyżowaniu ulic Konstantynowskiej i Krzemienieckiej w Łodzi. Mimo niesprzyjającej aury i sporego natężenia ruchu funkcjonariusze sprawnie przepuszczali pojazdy przez skrzyżowanie.

Następnie na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi odbył się sprawdzian z jazdy samochodem służbowym. Ten test precyzji jazdy rozgrywany był na czas. Kierowca musiał jak najszybciej pokonać tor wioząc na masce radiowozu piłeczkę tenisową. Zgubienie piłeczki skutkowało utratą punktów.

Po rozegraniu wszystkich konkurencji podsumowano wyniki. Tytuł najlepszego policjanta Ruchu Drogowego w naszym województwie zdobył st.sierż. Adam Kuliński z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, który uzyskał 108 punktów na 120 możliwych do zdobycia.

 

Drugie miejsce zajął sierż. Tomasz Tarała z Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach, który uzyskał 92 punkty. Na trzecim miejscu był sierż.Marcin Kleczko z Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach z dorobkiem 90 punktów.

 

Trzej finaliści zostali wyróżnieni przez Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi, inspektora Zdzisława Stopczyka, nagrodami pieniężnymi. Na zakończenie imprezy wykonano pamiątkową fotografię.