Najlepszy „krokodyl” w Zachodniopomorskiem

kontrola drogowa

Uwaga kierowcy! Roman Czaboryk jest najlepszym funkcjonariuszem ITD w Zachodniopomorskiem. Wygrał wojewódzkie eliminacje i będzie reprezentował region w finale ogólnopolskiego konkursu „Inspektor Transportu Drogowego 2011”.

Finał wojewódzki odbył się 23 i 24 maja w Barzkowicach. Dwudniowe zmagania polegały między innymi na rozwiązaniu testu z przepisów, w których znalazły się pytania z prawa o ruchu drogowym, ustawy o transporcie drogowym, przepisów regulujących czas pracy kierowców, a także regulujących przewozy towarów niebezpiecznych , przewóz zwierząt, przewóz artykułów spożywczych oraz znajomość kodeksu postępowania administracyjnego. Biorący udział w konkursie inspektorzy wykazywali się również wiedzą z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków drogowych. Konkurencje praktyczne polegały na skontrolowaniu na podstawie zapisów tachografu czasu pracy kierowców. Najbardziej widowiskowa część konkursu, to jazda sprawnościowa samochodem służbowym z tzw. „Talerzem Stewarta”.

Zwycięzcą konkursu został młodszy kontroler transportu drogowego Toman CZABORYK, który będzie reprezentował województwo zachodniopomorskie, podczas finału ogólnopolskiego. Drugie miejsce zajął kierownik oddziału WITD w Wałczu, młodszy kontroler Paweł Sztachański. Trzecie miejsce przypadło młodszemu kontrolerowi Barbarze Wojciechowskiej – Florczak.

Zaprezentowany poziom wyszkolenia inspektorów, potwierdził ich fachowość.

mur

Dodaj komentarz