Najlepszy instruktor w Piotrkowskiem

nauka jazdy, troleje

10 instruktorów walczyło o tytuł „Instruktora Roku 2010 Regionu Piotrkowskiego”.  Eliminacje odbyły się 21 maja.

Konkurs zorganizowały Stowarzyszenie Ośrodków Szkolenia Kierowców i Instruktorów Regionu Piotrkowskiego oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Instruktorzy rywalizowali w czterech konkurencjach: test z przepisów ruchu drogowego, udzielanie pierwszej pomocy przedlekarskiej, jazda sprawnościowa „próba Stewarta” oraz jazda na trolejach.

Pierwsze miejsce w konkursie zajął Michał Czerzniewski z Tomaszowa Mazowieckiego. Drugie miejsce zajął Adrian Kozłowski z Bełchatowa. Trzecie – Adam Nawrocki z Tomaszowa Mazowieckiego. Za pierwsze trzy miejsca instruktorzy otrzymali puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez Stowarzyszenie Ośrodków Szkolenia Kierowców i Instruktorów. Ponadto za I i III miejsce został ufundowany puchar przez dyrektora WORD-u. Za II miejsce puchar ufundował prezes Polskiej Federacji Stowarzyszeń Szkół Kierowców – Krzysztof Szymański. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominki. Prezes Stowarzyszenia Ośrodków Szkolenia Kierowców i Instruktorów Regionu Piotrkowskiego – Janusz Kuśmierek ufundował bezpłatny pobyt wszystkich uczestników na ogólnopolskim konkursie Instruktora Roku 2010 w Białymstoku (odbędzie się 12 czerwca). W finale konkursu, który odbędzie się 12 czerwca, Piotrkowskie reprezentować będą instruktorzy, którzy zajęli I i II miejsce w eliminacjach.

W finale ogólnopolskiego konkursu w Białymstoku o tytuł najlepszego instruktora powalczy 30 instruktorów/instruktorek z całego kraju. W sobotę 12 czerwca, na terenie Polskiego Związku Motorowego, szkoleniowcy będą rywalizować w sześciu konkurencjach. Na początek zmierzą się z testem wielokrotnego wyboru. Pytania będą dotyczyć warunków technicznych pojazdu, zasad ruchu drogowego oraz zasad szkolenia kandydatów na kierowców. Na rozwiązanie testu będą mieli 20 minut. Kolejną konkurencją będzie pomoc przedlekarska. Następnie wezmą udział w próbie stewarda. Instruktorzy przejadą samochodem pomiędzy pachołkami z piłeczką umieszczoną na talerzu na masce pojazdu. Następna konkurencja to próba Lancelota  czyli przejazd pojazdem z zamocowaną lancą z prawej jego strony i zbieranie kółek zawieszonych na statywie. Na koniec instruktorzy będą musieli przejechać trolejami po wyznaczonej trasie i wezmą udział w wyścigu gokartów. Poszczególne konkurencje praktyczne rozegrane zostaną jednocześnie dla wszystkich grup zawodników. W południe zaplanowano pokaz jazdy motocyklami dla publiczności i VIP-ów. W konkursie mogą wziąć udział instruktorzy, pracujący w ośrodkach szkolenia kierowców, zrzeszeni w regionalnych stowarzyszeniach. Każde regionalne stowarzyszenie może wystawić maksymalnie dwóch instruktorów. Zwycięzca oprócz tytułu Instruktora Roku 2010 otrzyma puchar, dyplom oraz nagrodę rzeczową.

Celem konkursu Instruktor Roku 2010 jest integracja środowiska szkoleniowego, instruktorów i wykładowców oraz działaczy zajmujących  się problemami związanymi ze szkoleniem kandydatów na kierowców w całym kraju. Organizowane sympozjum ma na celu podniesienie poziomu szkolenia przyszłych uczestników ruchu drogowego oraz poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach a także wymianę poglądów na temat kultury na drodze.
Organizatorami konkursu są: Polska Federacja Stowarzyszeń Szkół Kierowców, Społeczne Stowarzyszenie Szkolenia Kierowców w Białymstoku, Prezydent Miasta Białegostoku, Polski Związek Motorowy, WORD Białystok, Łomża, Suwałki.

Mikołaj Radomski

5 komentarzy do “Najlepszy instruktor w Piotrkowskiem”

  1. Pingback: clase azul tequila glasses​

  2. Pingback: websites

  3. Pingback: ขึ้นทะเบียน อย

  4. Pingback: หมูกระทะสายพาน

  5. Pingback: ติดตั้งโซลาเซลล์

Dodaj komentarz