Najlepsze OSK w Chełmie

Ranking najlepszych ośrodków szkolenia kierowców opublikował „Dziennik Wschodni”.

Wybór szkoły nauki jazdy to bardzo ważna decyzja. Każdy niezaliczony egzamin, to nie tylko ogromny stres, ale też niepotrzebnie wydane pieniądze. Żeby uniknąć zbędnych nerwów, lepiej wcześniej sprawdzić ofertę szkół kształcących kierowców i porównać statystyki zdawalności. Pani Ewa zdecydowała się zapisać na kurs prawa jazdy po swoich trzydziestych urodzinach. Wybrała ofertę najtańszej ze szkół. To była kompletnie nietrafiona decyzja.

– Mój instruktor miał tylu kursantów, że nie wiedział, z kim i kiedy jeździ. Umawialiśmy się na konkretną godzinę, a on parę minut wcześniej odwoływał lekcje – skarży się pani Ewa. – W końcu się zdenerwowałam i zrezygnowałam z nauki. Zapisałam się do szkoły, która była może trochę droższa, ale w której byłam traktowana jak najlepszy klient. Opłaciło się. Zdałam za pierwszym razem.

Wskazówką wyboru szkoły mogą być dane publikowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Chełmie. Na przykład z tych za pierwszy kwartał roku wynika, że w egzaminach praktycznych przeprowadzonych w Chełmie najlepsi byli kursanci z czterech szkół. Poziom zdawalności, w zależności od ośrodka wyniósł od 34,4 aż do 39,1 procent.

Najlepszy wynik uzyskał Ośrodek Szkolenia Kierowców Silver. – Nasza recepta na sukces? To bardzo proste – mówi Beata Nowosad, kierownik „Silvera”. – Stawiamy przede wszystkim na świetnie wyszkoloną kadrę instruktorów, a także profesjonalną bazę dydaktyczną oraz dobrze przygotowane auta. Szczególnie ważne jest indywidualne podejście do kursanta i kształtowanie jego pewności siebie tak, aby podczas egzaminu dał z siebie naprawdę wszystko. W naszej szkole pracuje instruktor, którego kursanci mają najlepszą zdawalność w regionie.

Wśród szkół osiągających najlepsze lokaty jest również jest Ośrodek Szkolenia Kierowców Brzeziński. – Na ten sukces pracujemy każdego dnia – zapewnia Ryszard Brzeziński, właściciel szkoły. – Liczy się dobre nastawienie do klienta, uprzejmość, sumienność i fachowe przygotowanie do egzaminu. To procentuje. Naszą reklamą są zadowoleni kursanci, którzy przyprowadzają kolejne osoby.

Liderzy w szkoleniu

Wyniki powyżej 201 egzaminów praktycznych kat. B

1. OSK Silver Chełm – 39,1%

2. OSK Cool s.c. Chełm – 35,64%