Najczęściej do wypadków dochodzi wczesnym rankiem i wieczorem? Statystyki policyjne obalają kolejny mit

Najczęściej do wypadków dochodzi rano, kiedy kierowca jest jeszcze śpiący oraz wieczorem, kiedy jesteśmy zmęczeni, a w dodatku droga jest gorzej widoczna – takie przeświadczenie, które poniekąd mogłoby wydawać się logiczne funkcjonuje w naszym społeczeństwie. W oparciu o dane statystyczne policji za ubiegłoroczne wakacje wiemy już, że to nieprawda.

  • Najwięcej wypadków do których doszło podczas ubiegłorocznych wakacji 2018 wydarzyło się między godziną 15 a 16.
  • Najwięcej ofiar śmiertelnych na drogach w trakcie wakacji 2018 pochłonęły zdarzenia do których doszło między godziną 16 a 17.

Mit o porankach i wieczorach jako najbardziej obfitujących w wypadki porach dnia  idzie w parze z innymi nieprawdziwymi przeświadczeniami jak te które mówią, że podczas złych warunków drogowych i na krętych drogach jest najwięcej wypadków.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny