Najbardziej ryzykowne kolory pojazdów

One naprawdę istnieją. Według AutoDNA, firmy zajmującej się zbieraniem, analizą oraz sprzedażą danych dotyczących kolizji samochodów, najbardziej ryzykowne kolory to te, które na drogach spotykane są względnie rzadko. Im bardziej nietypowy kolor, tym większe prawdopodobieństwo kolizji.

W Europie na drogach królują biel, czerń i wszelkie odmiany szarości. Ale według statystyk, najbardziej kolizjogennym kolorem okazał się brązowy. Mimo że auta w tym kolorze stanowią jedynie 1% wszystkich samochodów w Europie, to brązowy występował w aż 12% raportów szkodowych w krajach kontynentu. Czyli aż o 2% więcej niż w przypadku samochodów koloru białego lub czarnego, których w Europie jest najwięcej. Aż 22% wszystkich samochodów zarejestrowanych w Europie to auta czarne.