Na świętokrzyskich drogach jeżdżą już elektryczne radiowozy

W dniu wczorajszym tj. 16.12.2019 flotę KWP w Kielcach zasiliły 4 ekologiczne radiowozy. fot. Policja

  • Zakup radiowozów został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, który wspiera rozwój elektromobilności
  • Elektryczne radiowozy to pojazdy marki Nissan Leaf II
  • Pojazdy te będą wykorzystywane w służbie patrolowej przez policjantów pionu prewencji z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, a także Komend Powiatowych w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Starachowicach
  • Oznakowane eko radiowozy posiadają wyłącznie silnik elektryczny na którym przy pełnym naładowaniu może przejechać około 300km
  • Koszt przejechania 100 km takim radiowozem wyniesie tylko ok. 10 zł

Dodatkowo w każdej z jednostek do której trafiły elektryczne radiowozy zostały zamontowane wallboxy, czyli stacje ładowania trójfazowego. Dzięki nim wystarczy 2 godziny, aby częściowo naładować i wyjechać autem z garażu. Natomiast naładowanie do pełna trwa około 7 h. 

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny