MZA kupuje blokady antyalkoholowe

Kolejne autobusy komunikacji miejskiej w Warszawie zostaną wyposażone w blokady antyalkoholowe.

555 autobusów MZA zostanie wyposażonych w blokady antyalkoholowe. Warszawska spółka właśnie ogłosiła przetarg w którym mowa nawet o opcji na dodatkowe 50 sztuk.

Jak w praktyce działa blokada? Zanim kierowca będzie chciał uruchomić silnik to najpierw musi dmuchnąć w zainstalowany alkomat. Jeśli urządzenie wykryje w wydychanym powietrzu alkohol wówczas następuje blokada zapłonu i kierowca nie będzie mógł uruchomić silnika.

  • Blokady antyalkoholowe w pojazdach Miejskich Zakładów Autobusowych to żadna nowość. Z tego rozwiązania spółka korzysta już od kilku lat. Na obecną chwilę w prawie 600 autobusach MZA są zainstalowane blokady antyalkoholowe.

Kiedy aktualny przetarg zostanie rozstrzygnięty i zrealizowany to wszystkie autobusy MZA jeżdżące po Warszawie i okolicach będą posiadały blokady. Termin składania ofert mija 17 kwietnia. Wykonawca ma 25 tygodni na realizację zlecenia.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.