Motocykle wracają do szkół!

Polskie Stowarzyszenie Instruktorów Techniki Jazdy przypomina, że od tego sezonu będzie można szkolić motocyklistów w zakresie prawa jazdy kat. A2 na motocyklach o mniejszych pojemnościach.
Będą to pojazdy z silnikami spalinowymi o pojemności skokowej w zakresie 126 cm3 a 595 cm3 i mocy od 11 kW od 35 kW.

Zmiany te umożliwiają rejestrację motocykli o pojemności 250 cm3 i 300 cm3. Ułatwi to i zalegalizuje szkolenia osób, które ze względu na możliwości fizyczne, musiały być prowadzone na pojazdach nie spełniających warunków technicznychwymaganych od pojazdów szkoleniowych.

PSITJ podkreśla, że chociaż udało im się przeforsować te zmiany, to sukces jest połowiczny. Nowe zapisy regulują kwestie szkoleń, a nie egzaminów.
Miejmy nadzieję, że będą trzymać rękę na manetce do odcięcia!