MORD z powodu powodzi odwołał egzaminy

Dnia 18 maja 2010 Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego jest nieczynny z powodu złych warunków atmosferycznych. Egzaminy zostały zawieszone do odwołania.

Wszystko przez krytyczne warunki, które od kilku dni panują w Małopolsce. Stan alarmowy na rzekach przekroczony jest w 30 miejscach, stan ostrzegawczy w 10 miejscach. W 20 powiatach i gminach ogłoszono alarm powodziowy, a w 13 powiatach i gminach pogotowie powodziowe.

 Oprócz MORD-u na zawieszenie zajęć zdecydowały się również niektóre placówki oświatowe. Sytuacja w Małopolsce jest tragiczna. W kilku miejscach w województwie doszło do awarii sieci energetycznych. Jak podały media, są już trzy ofiary śmiertelne powodzi. Od wczoraj w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim działa sztab kryzysowy. Postanowiono, że służby porządkowe (strażacy) i sprzęt z powiatów mniej zagrożonych powodzią (m.in. z powiatów miechowskiego, proszowickiego, nowotarskiego, tatrzańskiego), będzie kierowany do rejonów najbardziej zagrożonych powodzią.

 Małopolski Urząd Wojewódzki apeluje do mieszkańców Małopolski o pozostanie w domach i w miarę możliwości o nie przemieszczanie się po terenie województwa z powodu trudnej sytuacji na drogach.

red.

 

2 komentarze do “MORD z powodu powodzi odwołał egzaminy”

  1. Pingback: จุดเด่นของ bet game.tv มีอะไรบ้าง ?

  2. Pingback: blue lechera weed strain for sale

Dodaj komentarz