Mobilne prawo jazdy. Tak, ale kiedy?

Sejm uchwalił rządowy projekt ustawy o aplikacji mObywatel, dzięki której możliwe będzie elektroniczne potwierdzenie tożsamości. W projekcie ustawy nie został jednak określony termin, w którym przepisy wejdą w życie.

Dla branży OSK istotne jest to, że rządowy projekt przewiduje automatyczne udostępnienie mobilnego prawa jazdy kandydatom na kierowców  po zdanym egzaminie państwowym. Ustawa wchodzi w życie 14 dni po publikacji, jednak bez przepisów dotyczących tymczasowego prawa jazdy. I właśnie:  w  ocenie posłów wejście w życie ustawy  mimo ekspresowego tempa procedowania i tak się opóźni. Bo wszystko rozbija się o kwestie techniczne. Wypada nam jedynie czekać na komunikat określający dzień wdrożenia odpowiednich rozwiązań technicznych, który zostanie wydany przez właściwego ministra do spraw informatyzacji. Obyśmy nie musieli czekać 10 lat, jak w przypadku przepisów dotyczących tzw. okresu próbnego.