Mobilna stacja diagnostyczna znowu się spisała, gorzej ze stanem ciężarówek

Funkcjonariusze ITD z Opola przeprowadzili w minioną środę (29.05.2019) wzmożoną kontrolę na autostradzie A4. Wykryto wiele nieprawidłowości w pojazdach i tachografach. fot. gitd.gov.pl

Inspektorzy Transportu Drogowego skontrolowali 42 pojazdy. Zatrzymali 21 dowodów rejestracyjnych oraz wydano 6 zakazów dalszej jazdy.

Ostatnia środa już od samego ranka była mocno pracowitym dniem funkcjonariuszy. Dzięki mobilnej stacji diagnostycznej ITD była w stanie sprawdzić stan techniczny wielu pojazdów. W autach był kontrolowany układ hamulcowy, układ kierowniczy oraz zawieszenie. Ponadto, za pomocą dymomierza oraz analizatora spalin sprawdzano w jakim stopniu pojazdy zagrażają środowisku.

Szeroki zakres przeprowadzonych kontroli, od stanu technicznego przez czas pracy kierowców po ocenę emisji spalin ujawnił, że połowa kontrolowanych aut nie nadawała się do dalszej jazdy.

Inspektorzy Transportu Drogowego:

 • sprawdzili 42 pojazdy,
 • zatrzymali 21 dowodów rejestracyjnych,
 • nałożyli 28 mandatów karnych,
 • wszczęli 9 postępowań administracyjnych,
 • znaleźli w 4 pojazdach emulatory Adblue,
 • wykryli, że jeden z kontrolowanych kierowców jechał na tzw. magnesie.

To wszystko w ciągu zaledwie jednego dnia!

Profesjonalnego sprzętu do walki z niesprawnymi pojazdami funkcjonariusze ITD mają coraz więcej. Niestety, przeprowadzane kontrole ze względu na wykrywanie wielu nieprawidłowości wciąż tylko pokazują jak bardzo są one potrzebne i to w większej ilości. Pozostaje się tylko cieszyć z faktu, że wkrótce GITD nabędzie kolejnych 16 mobilnych urządzeń.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny

 

5 komentarzy do “Mobilna stacja diagnostyczna znowu się spisała, gorzej ze stanem ciężarówek”

 1. Pingback: ขายเศษผ้า

 2. Pingback: Bilad Alrafidain

 3. Pingback: where to buy pure cocaine online

 4. Pingback: daftar agen togel

 5. Pingback: ติดตั้งโซลาเซลล์

Dodaj komentarz