Mniej osób uczących się jeździć i zdających egzaminy

samochód szkoleniowy

W Słupsku tylko w pierwszym kwartale tego roku do egzaminów teoretycznych podeszło blisko 36 proc. mniej kursantów, a do praktycznych ponad 24 proc. mniej. Coraz mniej Pomorzan zapisuje się na kursy nauki jazdy. Na frekwencję narzekają zarówno instruktorzy, jak i egzaminatorzy.

– To ogromna różnica w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego. Niestety, po pierwszym półroczu spadek ten utrzymuje się na poziomie 10-15 procent – mówi Zbigniew Wiczkowski, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Słupsku.

 

– Przyczynami są sroga zima, niż demograficzny, kryzys ekonomiczny i zmiana przepisów w sprawie szkoleń i egzaminowania sprzed roku – mówi dyrektor Wiczkowski i dodaje, że zima jest problemem przejściowym, lecz pozostałe przyczyny trwale pogarszają sytuację.

 

– Od kilku lat co roku odnotowujemy spadek liczby osób wchodzących w pełnoletność, czyli takich których na egzaminach jest najwięcej. Podczas gdy jeszcze w tym roku mamy 2444 osiemnastolatków, to już w 2016 rokum ma ich być o tysiąc mniej – wskazuje Wiczkowski.

 Czytaj dalej na dev.szkola-jazdy.pl

 

4 komentarze do “Mniej osób uczących się jeździć i zdających egzaminy”

  1. Pingback: superkaya88

  2. Pingback: dk7

  3. Pingback: ทุบตึก

  4. Pingback: burn-out

Dodaj komentarz