W Słupsku tylko w pierwszym kwartale tego roku do egzaminów teoretycznych podeszło blisko 36 proc. mniej kursantów, a do praktycznych ponad 24 proc. mniej. Coraz mniej Pomorzan zapisuje się na kursy nauki jazdy. Na frekwencję narzekają zarówno instruktorzy, jak i egzaminatorzy.

- To ogromna różnica w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego. Niestety, po pierwszym półroczu spadek ten utrzymuje się na poziomie 10-15 procent - mówi Zbigniew Wiczkowski, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Słupsku.


 


- Przyczynami są sroga zima, niż demograficzny, kryzys ekonomiczny i zmiana przepisów w sprawie szkoleń i egzaminowania sprzed roku - mówi dyrektor Wiczkowski i dodaje, że zima jest problemem przejściowym, lecz pozostałe przyczyny trwale pogarszają sytuację.


 


- Od kilku lat co roku odnotowujemy spadek liczby osób wchodzących w pełnoletność, czyli takich których na egzaminach jest najwięcej. Podczas gdy jeszcze w tym roku mamy 2444 osiemnastolatków, to już w 2016 rokum ma ich być o tysiąc mniej - wskazuje Wiczkowski.


 Czytaj dalej na dev.szkola-jazdy.pl


 

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0