Lato i wakacje to najlepszy moment na organizowanie imprez, zabawę w dyskotekach i spotkania z przyjaciółmi. Potem trzeba jednak wrócić do domu. Jak wynika z badań młodzi francuscy kierowcy nie wahają się wsiąść za kierownicę po kilku drinkach czy zażyciu narkotyków. Ponad jedna czwarta z nich nawet nie ma prawa jazdy- informuje "Le Parisien".

Podczas wakacji - czyli w lipcu i sierpniu - ginie co roku na francuskich drogach ponad 800 osób. Wiele z nich to ofiary młodzieńczej bezmyślności. Ale nie ma się co dziwić skoro aż 17 proc. młodych kierowców - pomiędzy 15. a 24. rokiem życia przyznaje, że często prowadzi na tzw. podwójnym gazie lub pod wpływem narkotyków. Aż 27 proc. młodych wsiada do auta bez prawa jazdy: część z nich je straciła, część nigdy nie przystąpiła do egzaminu.


To pokazuje, że wielu młodych kierowców nie zdaje sobie sprawy, że najważniejszą sprawą dla zachowania bezpieczeństwa na drodze, jest przestrzeganie przepisów - twierdzi Wim Maes, dyrektor generalny Volvo weFrancji (to ta firma zleciła badania). - Nie ma sensu konstruowanie coraz bezpieczniejszych pojazdów, skoro ich kierowcy nie dbają o bezpieczeństwo na drogach.


Źródło: Sfora.pl


 

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0