Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie postanowił  nie oglądać się na ministerialne plany odnośnie uruchomienia w pełni sprawnej Centralnej Ewidencji Kierowców i wziąć sprawy w swoje ręce. Plan jest prosty: ok. 750 młodych kierowców zostanie w tym roku przeszkolonych na należącym do WORD-u ODTJ-ocie. Za darmo!
– Nie chcemy czekać na zmiany w prawie i oglądać się na innych, pomyśleliśmy, że sami włączymy się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród świeżo upieczonych kierowców w ramach akcji „Bezpieczny Młody Kierowca” – powiedział nam Krzysztof Babisz, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie.

Na czym ma ona polegać?
– Od 1 lipca każda osoba po uzyskaniu pozytywnej oceny na egzaminie państwowym na kat. B prawa jazdy w lubelskim WORD-zie, otrzyma bon uprawniający do godzinnego bezpłatnego szkolenia na prowadzonym przez nas ośrodku doskonalenia techniki jazdy – informuje Babisz. - Akcją tą chcemy objąć w tym roku ok. 750 młodych kierowców.

WORD chciałby, żeby świeżo upieczeni kierowcy ćwiczyli na pojazdach, które użytkują na co dzień, ale będzie także możliwość odbycia szkolenia na samochodach należących do ODTJ-u.
– Chętnych podzielimy na kilkuosobowe grupy – zapowiada Babisz. – Najpierw odbędą przejazd na torze w asyście instruktora techniki jazdy, potem zadania będą już wykonywali samodzielnie.

To, jak prezentuje się obiekt w Lublinie, można zobaczyć na filmie.

https://www.youtube.com/watch?v=Asd4AAdsn4E

Jakub Ziębka
Krzysztof Ledzion felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0