Mistrz Świata Formuły 1 za młody na mocne samochody…

Max Verstappen, 26-letni, trzykrotny mistrz świata wyścigów Formuły 1 chciał w Portugalii wypożyczyć Mercedesa  AMG-GT. Spotkał się z odmową, bo jest za młody.  

Podczas pobytu na portugalskim półwyspie Algarve, młody mistrz kierownicy wynajął lokalny tor wyścigowy i zamówił całą serię samochodów o imponującej mocy silnika. Ku zdziwieniu mistrza, pracownik lokalnego oddziału firmy Sixt odmówił wydania kluczyka do Mercedesa AMG-GT, bo zgodnie z polityką firmy, taki pojazd można udostępnić wyłącznie kierowcom, którzy ukończyli 30 lat. Wspomniany samochód to potwór o mocy 843 KM,  który nie potrzebuje nawet 3 sekund aby osiągnąć prędkość 100 km/godz. Rzecznik prasowy firmy Sixt podkreślił, że odmowa wypożyczenia pojazdu była zgodna z wewnętrznymi przepisami firmy. Wynikają one z analizy liczby i skutków wypadków drogowych, które są najczęściej powodowane przez kierowców poniżej 26 (dwudziestego szóstego) roku życia.  Niderlandzkiemu mistrzowi Formuły 1 z pewnością nie brakuje doświadczenia, ale to nie oznacza, że obowiązują go inne zasady….