Misjonarze szkolili się na autodromie

Kończący przygotowanie w Centrum Formacji Misyjnej księża, siostry zakonne i świeccy przed wyruszeniem do krajów misynych, przeszli Kurs Doskonalenia Jazdy samochodem pod kieruniem wyspecjalizowanych instruktorów.

Kurs odbył się 13 kwietnia br. na Autodromie Akademii Jazdy Opel przy ul. Powstańców Śląskich. Zorganizowala go MIVA Polska we współpracy z Akademia Jazdy Opel. W ramch kursu misjonarze i misjonarki z uwagą słuchali specjalistów od profilaktyki bezpiecznego kierowania samochodem zanim wsiedli do samochodów. Praktyczne ćwiczenia obejmowały jazdę na tzw. trolejach, które symulują jazdę po bardzo sliskiej nawierzchni, gdzie tylne koła pojazdu tracą przyczepność z podłożem. Oprócz tego ćwiczenia obejmowaly umiejętność wyprowadzania samochodu z poślizgu oraz hamowania na łuku. Instruktorzy Akademii Jazdy wskazywali na granice ryzyka, w którym istotna rolę odgrywa prędkość pojazdu. O tym każdy uczestnik kurs mógł sie przekonać podchodząc do wykonania poszczególnych ćwiczeń za kierownicą.

„Czułam się wspaniale, to było cudowne doswiadczenie..” – powiedziała jedna z sióstr zakonnych, która wzięła udział w kursie.

Ufamy, że ta nauka – powiedzieli uczestnicy dziekując za kurs – niepozbawiona dużej dozy zabawy, będzie procentować na na naszych misyjnych drogach ostrożnością, ale też i odwagą do pokonywania własnych lęków i ograniczeń.

 

mp/MIVA POLSKA

2 komentarze do “Misjonarze szkolili się na autodromie”

  1. Pingback: white cherry runtz strain online

  2. Pingback: cat888

Dodaj komentarz