• Zamiast zadbać o czytelny, jednoznaczny i spójny przekaz dotyczący przepisów, które weszły w życie 1 czerwca Ministerstwo Infrastruktury i Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego prezentują nam ... rebusy.
Czy tak ma wyglądać kształtowanie świadomości i troska o bezpieczeństwo ruchu drogowego tuż przed wejściem w życie ważnych przepisów regulujących m.in. kwestie bezpieczeństwa pieszych na przejściach, ograniczeń prędkości lub odległości pomiędzy pojazdami? Kto tak naprawdę miał być adresatem tych materiałów?

Podstawowy błąd w grafice zastosowanej przez Ministerstwo Infrastruktury i Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego polega na tym, że aby ją właściwie interpretować... trzeba już znać przepisy. Z uśmiechem niedowierzania komentowaliśmy grafikę podczas Programu Porozmawiajmy o Branży:

"Maciej Cichoń, Rafał Matuszak i cała szanowna branża OSK rozumie rebus, ponieważ zna treść wprowadzanych przepisów. Ale w założeniu, materiał miał być edukacyjny dla kierowcy, dla pieszego, dla tych 4 z 10 wypowiadających się w sondażu opinii publicznej, którzy nie słyszeli nawet o nowych przepisach".
Szymon Janicki felietonista z działu Język angielski dla instruktorów
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0