Nowy projekt dotyczący określenia kwalifikacji prawnej elektrycznych hulajnóg oraz UTO (urządzeń transportu osobistego) jest już na ukończeniu.
Andrzej Adamczyk z MI zapowiedział, że już po weekendzie planuje wpisać projekt ustawy do prac rządu. Podczas konferencji dla dziennikarzy minister kilkukrotnie odpowiadał, że takie urządzenia jak elektryczne hulajnogi oraz uto będzie trzeba traktować jak pojazdy.

Póki zmiany nie wejdą finalnie w życie póty zgodnie z prawem elektryczne hulajnogi oraz UTO nie posiadają właściwych regulacji. Z tego powodu kierujący takim urządzeniem traktowany jest jako pieszy.

  • Jedno jest pewne. Po zmianach użytkownicy tego typu elektrycznych urządzeń nie będą już traktowani jako piesi. Być może UTO zniknie z chodników, a dozwolona do przemieszczania się będzie dla tego typu urządzeń ścieżka rowerowa oraz jezdnia. Nie wykluczone, że nowe przepisy będą także wymagały kasku oraz odpowiedniego wieku do kierowania takim pojazdem.


Szkoda tylko, że zmiany nie weszły przed wiosną, kiedy sezon na te ,,sprzęty" się rozpoczął. No cóż, lepiej późno niż wcale.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny
Krzysztof Ledzion felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0