Aktualności Mazowsze za PWPW

WORD-y w Warszawie, Płocku, Radomiu, Ciechanowie, Siedlcach i Ostrołęce wybrały w końcu firmę, która wdroży tam system informatyczny z nową bazą pytań egzaminacyjnych. Jest nią Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych.

Z zebranych przez nas informacji wynika, że na system PWPW/HP zdecydowały się także WORD-y w Zielonej Górze, Legnicy, Opolu, Częstochowie, Rzeszowie, Włocławku i Bydgoszczy. Reszta ośrodków (poza Krakowem, gdzie sprawa nie jest jeszcze rozstrzygnięta) wybrała ofertę ITS/Sygnity. Jednak nie wszystkie mają jeszcze podpisane umowy, choć system już wdrażają.


Do nieoczekiwanych problemów przy wdrażaniu nowego rozwiązania doszło w Toruniu. Z doniesień tamtejszego oddziału Gazety Wyborczej wynika, że w czwartek na egzaminach teoretycznych nie działały komputery do rozwiązywania testów, zdający dostali kartki z pytaniami. Dlaczego? "W środę po godzinach pracy aplikacje (ITS/Sygnity - red) miały być instalowane, a w czwartek testowane tak, by 19 stycznia zadziałały. Coś jednak poszło nie tak. Po wgraniu nowego systemu, przestał działać stary" pisze Gazeta Wyborcza Toruń. Jeszcze w tym samym dniu, ok. godz. 15 problem został zażegnany, system do obsługi bieżących kandydatów na kierowców zaczął działać.


Kłopoty z systemem, tym razem PWPW, miał także WORD we Włocławku


- W poniedziałek rano (ponad tydzień temu - red) kursanci podchodzili do egzaminu z kartkami papieru i długopisami w rękach, ale następne odbyły się już w formie elektronicznej - mówił portalowi Regiomoto.pl dyrektor WORD we Włocławku Jarosław Chmielewski.


jaz


 


 


 


 

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0