Mazowsze za PWPW

egzamin teoretyczny na prawo jazdy

WORD-y w Warszawie, Płocku, Radomiu, Ciechanowie, Siedlcach i Ostrołęce wybrały w końcu firmę, która wdroży tam system informatyczny z nową bazą pytań egzaminacyjnych. Jest nią Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych.

Z zebranych przez nas informacji wynika, że na system PWPW/HP zdecydowały się także WORD-y w Zielonej Górze, Legnicy, Opolu, Częstochowie, Rzeszowie, Włocławku i Bydgoszczy. Reszta ośrodków (poza Krakowem, gdzie sprawa nie jest jeszcze rozstrzygnięta) wybrała ofertę ITS/Sygnity. Jednak nie wszystkie mają jeszcze podpisane umowy, choć system już wdrażają.

Do nieoczekiwanych problemów przy wdrażaniu nowego rozwiązania doszło w Toruniu. Z doniesień tamtejszego oddziału Gazety Wyborczej wynika, że w czwartek na egzaminach teoretycznych nie działały komputery do rozwiązywania testów, zdający dostali kartki z pytaniami. Dlaczego? „W środę po godzinach pracy aplikacje (ITS/Sygnity – red) miały być instalowane, a w czwartek testowane tak, by 19 stycznia zadziałały. Coś jednak poszło nie tak. Po wgraniu nowego systemu, przestał działać stary” pisze Gazeta Wyborcza Toruń. Jeszcze w tym samym dniu, ok. godz. 15 problem został zażegnany, system do obsługi bieżących kandydatów na kierowców zaczął działać.

Kłopoty z systemem, tym razem PWPW, miał także WORD we Włocławku

– W poniedziałek rano (ponad tydzień temu – red) kursanci podchodzili do egzaminu z kartkami papieru i długopisami w rękach, ale następne odbyły się już w formie elektronicznej – mówił portalowi Regiomoto.pl dyrektor WORD we Włocławku Jarosław Chmielewski.

jaz

 

 

 

 

23 komentarze do “Mazowsze za PWPW”

  1. Czytajcie ze zrozumieniem. W tekście jest napisane, że ofertę PWPW wybrały dane WORD-y, kilka wymienionych się waha, a reszta związała się z ITS/Sygnity. Wynika z tego, że Łomża jest w tej ostatniej grupie

 1. Rzygam tym krajem. Tylko koneksje i układy. Rok 2012: Amber Gold, masowe wyruchanie podwykonawców przy budowie autostrad, gigantyczne zadłużenie LOT. A gdyby bliżej na ten syf spojrzeć to oto co widzę jako instruktor nauki jazdy:
  1. do wejścia ustawy kilka dni a idąc do urzędu słyszę ” Panie my nic nie wiemy”
  2. szkolenia na płycie poślizgowej wchodzą dzięki człowiekowi w ministerstwie
  3. „super osk” powstaje przy jednym ze spotkań na którym kolesie decydują o dopisaniu autobusu
  4. mniej kursantów – ustawą w nich: podnieśmy ceny za egzaminy i wydanie prawka budżet wyjdzie na zero
  5. oblewanie za byle gówno aby tylko kasa w WORD się zgadzał
  6. zmiana samochodów w WORD co 2-3 lata aby dyrektor i diler aut żyli zgodnie i dostatnio
  7. instruktorzy to w 90% debile, którzy sprzedają swoje usługi jak najtańsze szmaty
  po prostu rzygać się chce

  1. Do burdelu, to bym tak śmiało nie porównywał, bo wtedy ustawa nabierze zbyt ekskluzywnego charakteru. Natomiast ten cały syf, porównam do pracy 'tirówek’. Tym samym jesteśmy w lesie…

   1. Nie dziwię się oburzeniu kolegów na sposób i styl wprowadzenia znanej od roku reformy. Oceniam to jako jeden wielki skandal ale również uważam , że nie dotyczy on bezpośrednio funkcjonowania OSK.Ciekawy jestem postawy wielu kolegów po 19.01 br -o ile nie nastąpią nie oczekiwane zmiany -ja na nie nie liczę , na funkcjonowanie programu obsługującego OSK i starostwo. W.Sz

    1. Odpowiedź do „OSK”
     Jeżeli OSK i WORD wybierze ITS, a Starostwo PWPW to niestety ale OSK nie będzie mogło pobrać Profilu Kandydata na Kierowcę, tym samym WORD nie będzie mógł egzaminować kandydatów po 19.01.2013.

      1. Dostaje nie klucz tylko próbę wymuszenia korzystania z programu PWPW, nie wejdziesz do programu jak nie zaakceptujesz zgody na przesyłanie faktur, a w środku nie wiesz co jest platne a co darmowe… Działasz i czekasz tylko na fakturke z PWPW nie mowiac juz o tym ze starostwo widzi wszystko co wpisujesz w ten system.

       1. Zgoda na przesyłanie faktur dotyczy przypadku gdy zdecydujesz się od marca korzystać z wersji rozszerzonej.

      2. nikt nie zwraca uwagi na jedno, że PKK będą mieć dopiero osoby zapisujące się na kursy prawa jazdy po 19 stycznia, więc pierwsze osoby które przyjdą się zapisać pewnie będą końcem lutego. Jest masa osób które zaczynały kurs przed 19 stycznia, i nie mają PKK tylko papierowe dokumenty, i wszystko będzie funkcjonować jak do tej pory.

      3. Pingback: https://www.buoyhealth.com/blog/health/phenq-reviews

      4. Pingback: superkaya88

      5. Pingback: caluanie muelear oxidize for sale​

Dodaj komentarz