W środę odbyło się uroczyste otwarcie Toru Modlin, czyli obiektu służącemu doskonaleniu umiejętności kierowania pojazdami. ODTJ mieści się w Nowym Dworze Mazowieckim i posiada dwa tory: szkoleniowy i sportowo-treningowy.

ODTJ powstał z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Zarządza nim specjalnie powołana do tego celu spółka, nadzorowana przez samorząd.


- Tor Modlin to kolejny element aktywnie kreowanej przez samorząd polityki bezpieczeństwa na naszych drogach - mówił podczas otwarcia marszałek województwa Adam Struzik. - Ciągle chodziło nam po głowie, że jest potrzebny bardzo nowoczesny ośrodek, w którym kierowcy będą mogli doskonalić się w niełatwej przecież sztuce prowadzenia samochodu. I to zarówno ci początkujący, jak i zawodowi. Teraz oddajemy im do dyspozycji Tor Modlin. Oddajemy z nadzieją, że będzie to atrakcyjne miejsce spędzenia czasu i połączenia przyjemnego z pożytecznym.


Dwa tory blisko Warszawy


Tor Modlin znajduje się 36 km od centrum Warszawy, w bezpośrednim sąsiedztwie Portu Lotniczego Modlin. Kierowcy mogą doskonalić swoje umiejętności na dwóch torach: szkoleniowym i sportowo-treningowym. Ten pierwszy wyposażony jest w trzy płyty poślizgowe z kurtynami wodnymi i wzniesieniami z 10 proc. nachyleniem.


Coś dla siebie znajdą też motocykliści. To właśnie z myślą o nich przygotowano plac o wymiarach 37x130 m. Na jego powierzchni zarysowane są moduły treningowe typowe dla takich pojazdów - koła, slalomy i ciasne zakręty. Z kolei na miłośników samochodów terenowych czeka tor ziemny. Luźna nawierzchnia i przeszkody dają możliwość przetestowania „terenówek”, quadów czy SUV-ów.


Drugi tor ma długość ok. 1,4 km. Charakteryzują go kręte trasy o różnych stopniach trudności, wymagające jazdy precyzyjnej, ale pozwalające też na osiąganie wysokich prędkości. Na kierowców czeka aż 13 technicznych zakrętów.


Centrum konferencyjne w składzie amunicji


Tor Modlin przygotował ofertę zarówno dla firm, jak i osób prywatnych. Zajęcia obejmują kursy bezpiecznej jazdy o różnym stopniu zaawansowania, szkolenia jazdy ekonomicznej i defensywnej, a także swobodne treningi jazdy sportowej. Goście ośrodka mają do dyspozycji nowoczesną infrastrukturę. Chodzi o dwa niezależne od siebie tory, pięć modułów treningowych z czterema płytami poślizgowymi, szarpakiem oraz mokrymi i suchymi przeszkodami, wielofunkcyjny budynek z salami konferencyjnymi i szkoleniowymi, krytą trybuną i miejscami siedzącymi dla 150 osób, tarasami widokowymi, telebim, centrum konferencyjne zlokalizowane w XIX-wiecznym składzie amunicji. Wszystkie szkolenia odbywają się pod nadzorem doświadczonych instruktorów. Ośrodek ma być również wykorzystywany do organizacji różnego rodzaju imprez, takich jak zawody sportowe, prezentacje, imprezy integracyjne.


Kierowca rajdowy ambasadorem ośrodka


Ambasadorem ośrodka został Leszek Kuzaj, jeden z najbardziej doświadczonych i utytułowanych polskich kierowców rajdowych.


- Jestem zaszczycony, że mogę pracować z tak świetnym zespołem ludzi i zarazem być ambasadorem Toru Modlin - mówił podczas otwarcia Kuzaj. - To wspaniały, nowoczesny i wielofunkcyjny obiekt. Głęboko wierzę, że w niedługim czasie nasz ośrodek zostanie numerem jeden wśród centrów szkoleniowych tego typu w Polsce. Robimy wszystko, by w każdej dziedzinie zapewnić najwyższe standardy. Chcemy, żeby było tak zarówno jeśli chodzi o instruktorów, szkolenia, bezpieczeństwo na obu torach, ale również zapewnianie gościom wrażeń i pozytywnych emocji - zapewnia Leszek Kuzaj. -Tak jak podczas mojej kariery kierowcy rajdowego, kiedy zawsze dążyłem do zwycięstwa, teraz też liczę, że wyjątkowy system naszych szkoleń przyniesie nam sukces.


Jakub Ziębka

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0