21 marca w Zielonej Górze odbywa się kolejna manifestacja środowiska OSK. Szkoleniowcy protestują przeciwko złym, w ich ocenie, zapisom w ustawie o kierujących pojazdami. Zobacz relację minuta po minucie

11.55 - Kilkudziesięciu manifestantów rozwinęło już transparenty, rozdaje ulotki i specjalne maski przedstawiające wiceministra transportu Tadeusza Jarmuziewicza. Szkoleniowców z Zielonej Góry i okolic wspiera nawet wałbrzyskie Stowarzyszenie Instruktorów i Szkół Jazdy "Elka".


12.00 - Na manifestacji pojawili się ludzie w maskach przedstawiających Tadeusza Jarmuziewicza.


12.05 - Przemówienie Egeniusz Kubisia, organizatora protestu: "Minister nie radzi sobie z resortem, który mu podlega. To skandal".


12.10 - Kubiś skanduje: "Kto wam to załatwił?", tłum odpowiada: " Jarmuziewicz, Bogdanowicz!".


12.15 - Przemówienie Bogusława Bacha z PSM ODTJ: "Obiecywali nam model szwedzki. A okazało się, że część ustawy - tą uderzającą w ODTJ-y - przesunęli". Zaraz po nim w podobnych słowach wyraża się Waldemar Pietraszewski, związany z ODTJ w Zielonej Górze.


12.20 - Do manifestantów zwraca się Janusz Chmielowiec, jeden z organizatorów protestu w Gdańsku: "Jeżeli teraz nie będzie chętnych, zeby zdawać na kategorię B., to skąd weźmiemy kierowców zawodowych? Już teraz jest ich mało".


12.30 - Manifestantów jest już pod siedzibą Urządu Marszałkowskiego ponad 100. Wspomóc swoich kolegów z Zielonej Góry postanowili m.in. szkoleniowcy ze Szczecina, Wałbrzycha, Gdańska i Głogowa.


12.35 - Protest środowiska OSK odbywa się dziś także w Pile, tylko ma trochę inny wymiar. Po drogach poruszają się "elki" z flagami oraz białymi, czerwonymi i czarnymi wstążkami.


12.45 - Wracamy do Zielonej Góry. Eugeniusz Kubiś: "Już niedługo posłowie jednej z opcji politycznych skierują wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o niekonstytucyjność ustawy o kierujących pojazdami".


12.50 - Eugeniusz Kubiś poprosił wszystkich uczestników manifestacji o włożenie masek przedstawiających wiceministra transportu Tadeusza Jarmuziewicza. Po kilku chwilach tak się stało.


12.55 - Koniec manifestacji. Protestujący powoli się rozchodzą.

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0