Marszałek wrzucił na luz i zaciągnął ręczny

hamulec ręczny

Marszałek województwa łódzkiego sam zmienił zasady egzaminowania kierowców w Łódzkiem. Wprowadzone 1 lipca nowe zasady wywołały śmiech i protesty instruktorów. Okazało się, że pomysł wyszedł od urzędników i egzaminatorów nadzorujących.

10 czerwca na stronie internetowej WORD-u ukazał się zaskakujący komunikat: „Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi, w nawiązaniu do stanowiska zawartego w piśmie Marszałka Województwa Łódzkiego – organu nadzorującego przebieg egzaminów państwowych z dnia 2 czerwca 2011 r. o nr IFI.8041.30.2011.TR – informuje, iż od dnia 1 lipca 2011 r. w przypadku wszystkich kategorii prawa jazdy z wyjątkiem kategorii A1, A prawa jazdy po wykonaniu parkowania, pojazd egzaminacyjny powinien być zabezpieczony poprzez włączenie biegu neutralnego i włączenie hamulca pomocniczego (ręcznego)”. Zgodnie z wytyczną marszałka, od 1 lipca na egzaminie kursanci podczas manewru parkowania będą musieli wrzucić na luz i zaciągnąć hamulec ręczny. Interpretacja wywołała zamieszanie…

czytaj dalej TUTAJ na dev.szkola-jazdy.pl

 

 

Dodaj komentarz