Marketing afiliacyjny to bardzo prosty sposób na zwiększenie świadomości istnienia swojej marki i dotarcie różnymi kanałami do nowych klientów.
  • Jego główną koncepcją jest polecanie OSK przez osoby, które są wynagradzane za każdego klienta, przekierowanego na stronę ośrodka.

  • Dowiedz się jak wykorzystać programy partnerskie w praktyce, na jakich warunkach działają oraz jak na nich zarobić!Pozytywne opinie klientówRenoma twojej szkoły jazdy zależy przede wszystkim od pozytywnych opinii klientów. Są one bardzo wartościowe nie tylko ze względu na to, że pomagają sprzedawać, ale często same w sobie są motywacją do dalszego działania. Uzyskanie dobrej opinii oraz polecenia od kursanta to wcale nie taka łatwa sprawa.
Według badań Uniwersytetu Texas Tech 83% klientów mówi, że poleci produkt/usługę/firmę, ale faktycznie robi to tylko 29%.Ludzie niechętnie polecają cokolwiek swoim znajomym, ponieważ boją się o swoją reputacje. Zastanów się co by się z nimi stało, gdyby okazało się, że Twoje usługi nie dały oczekiwanego efektu? W takim momencie natychmiast tracą wiarygodność w oczach swoich znajomych.
Jak działa marketing afiliacyjny?Sprzedaż za pomocą programów partnerskich odbywa się na podstawie linków polecających (referral link). Są to specjalne linki z konkretnymi identyfikatorami danego partnera, dzięki czemu wiadomo kto polecił daną stronę oraz ilu klientów dokonało zakupu dzięki tej metodzie. Każda z osób chcących polecać szkołę jazdy otrzymuje indywidualny link, który przesyła osobom, które według niej mogą skorzystać z oferty. Po „przekonaniu” określonej liczby ludzi do Twojej oferty, Twój partner ( w tym przypadku kursant ) otrzymuję od Ciebie korzyść, która musi być wcześniej dokładnie ustalona.
Jak przekonać ludzi do polecania naszej szkoły?Zazwyczaj ludzie polecają produkty w dwóch sytuacjach:
  • pierwsza z nich- gdy produkt spełnił w 100% ich oczekiwania,

  • druga natomiast gdy otrzymają coś w zamian.


Pamiętaj, że 92% ludzi ufa rekomendacjom od rodziny i przyjaciół, dlatego dobrym pomysłem jest stworzenie aplikacji własnego ośrodka, dzięki której Twoi kursanci będą mogli polecać ją znajomym, tym samym dostając w zamian coś dla nich wartościowego jak np. godzinę darmowej jazdy lub zwrot określonej sumy pieniędzy. W bardzo podobny sposób działa platforma biz.prawko.pl, która oprócz możliwości nauki przez spersonalizowaną aplikacje, daje możliwość polecania OSK w łatwy i szybki sposób. Aplikacja to idealne narzędzie nie tylko do promocji ośrodka, ale także do nauki oraz przyswajania wiedzy przez kursantów. Zawiera ona bowiem kursy i testy na prawo jazdy, które przygotowują do zdania egzaminu teoretycznego.

Jak w praktyce działa program lojalnościowy?Każdy kursant, który udostępni spersonalizowany kod dla swoich znajomych otrzyma dwa dodatkowe dni nauki gratis, a osoba, która skorzysta z danego linku, wybraną przez Twój ośrodek nagrodę. Aplikacja bizprawko.pl to narzędzie marketingowe, którego głównym celem jest budowanie i podtrzymywanie pozytywnych relacji z klientami. Dzięki odpowiednio zaplanowanej strategii programu lojalnościowego podwyższysz sprzedaż produktów i usług, a przy tym zmniejszysz koszty związane z marketingiem.

Marcelina Stohnij
Szymon Janicki felietonista z działu Język angielski dla instruktorów
Shopping Cart
Koszyk jest pusty
Razem
0,00 
0