Marcowa “Szkoła Jazdy” już w sprzdaży

miesięcznik " Szkoła jazdy "

W najnowszym numerze Ogólnopolskiego Miesięcznika “Szkoły jazdy” przeczytasz:

Jest szansa na zmianę niezgodnej z konstytucją Ustawy o kierujących jeszcze przed jej wejściem w życie. Przygotowany został już projekt zmian niekorzystnych przepisów. Teraz wszystko zależy od determinacji i skuteczności szefów lokalnych stowarzyszeń OSK, którzy zwrócą się o poparcie inicjatywy do posłów w swoich regionach.

Wywiad z Janem Tomaką, posłem Platformy Obywatelskiej i szefem sejmowej podkomisji odpowiedzialnej za kształt Ustawy o kierujących.

Dlaczego kursanci wkuwają testy? – Znana jest wszystkim zasada 3×Z – ZAKUĆ, ZALICZYĆ, ZAPOMIEĆ. Adepci sztuki kierowania „zakuwają na blachę” testy, zaliczają egzamin i o przepisach szybko zapominają. Wielu z nich wzrokowo zapamiętuje pytania i odpowiedzi. Wystarczy kilka dni, by perfekcyjnie opanować cały materiał i bez problemu zdać egzamin teoretyczny.

Czy warto się jeszcze organizować? – Kogo dziś winić za niekorzystne dla branży zapisy w Ustawie o kierujących? Wielu szkoleniowców uważa, że głównie wina leży po stronie liderów społecznych organizacji, którzy uczestniczyli w pracach podkomisji. Kogo dziś reprezentują tego typu organizacje i czy bez radykalnych reform mają jeszcze szansę mieć wpływ na kształt tworzonych przepisów?

Nierówna walka z… komputerami – Ogólnopolski Związek Pracowników Transportu Drogowego lobbuje za wykreśleniem e-learningu z metod dopuszczonych w szkoleniu okresowym. – To przekręt i nieuczciwa konkurencja – grzmią właściciele ośrodków szkolenia, które korzystają z tej nowoczesnej metody nauczania.

OSK i WORD na jednym wózku – Jak pies z kotem – czy tak musi wyglądać współpraca WORD-u z właścicielami ośrodków szkolenia kierowców i instruktorami? Otóż nie. Najlepszym przykładem, że nie muszą stać po dwóch stronach barykady, jest Gorzów Wielkopolski.

Zamów prenumeratę już teraz TUTAJ

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Brak produktów w koszyku.