19 marca w Gdańsku odbywa się protest środowiska OSK. Szkoleniowcy protestują przeciwko złym, w ich ocenie, zapisom w Ustawie o kierujących pojazdami. Zobacz relację minuta po minucie 

9.00 - Kilkadziesiąt "elek" czeka przed stadionem PGE Arena (fot. 1)


9.44 - Organizatorzy w sali konferencyjnej PGE Arena omawiają postulaty i cele protestu (fot. 2)


10.00 - Janusz Chmielowiec w sprawie wczorajszego spotkania orgaznizacji branżowych z przedstawicielami resortu: "Możemy rozmawiać, ale dopiero po proteście." (fot. 3)


10.15 - Policja przedstawia zasady przebiegu protestu (fot. 4) 


10.20 - Mobilizacja! Protestujący wsiadają do "elek" (Fot. 5)


10.25 - Na placu czeka ponad 200 pojazdów! Oprócz osobówek, są również samochody ciężarowe. Pojazdy są oflagowane, a elki pozaklejane czarną taśmą (Fot. 6)


10.30 - Elki opuszczają PGE Arena 


10.45 - Elki kawalkadą jadą ulicami Gdańska pod Urząd Wojewódzki (Fot. 7)


11.00 - W proteście biorą również lubuscy szkoleniowcy udział Eugeniusz Kubiś, który jest organizatorem protestu w Zielonej Górze, który odbędzie się 21 marca. 


11.40 - Krzysztof Skałecki, prezes Stowarzyszenia Instruktorów i Ośrodków Szkolenia Kierowców w Pile, gdzie odbędzie się protest 21 marca: "Czas urzedów się już skończył. Z tego chodzenia nic nie wyszło. Liderzy powinni byc tam, gdzie ich ludzie. Zawsze mówiłem, że powinniśmy zrobić coś, aby nas usłyszano." 


11.50 - Protestujący ustawili muszlę klozetową, w której mają zamiar utopić ustawę. "Ta ustawa to bubel i nadaje się tylko do kibla" - mówią zgromadzeni. (Fot. 8)


11.55 - Janusz Chmielowiec przez megafon: "Tworzone są kolejne biurokratyczne buble, takie jak numer PKK. [...] WORD-y nie mają dostępu do PKK. Trwa jawna walka między PWPW i ITS. Jesteśmy zobowiązani do zaplanowania całego kursu w dniu rozpoczęcia, łacznie z zajęciami praktycznymi. Jak panie premierze umówić się na 30 jazd z pracującą osobą z dwumiesięcznym wyprzedzeniem?" 


12.00 - Ustawa i rozporządzenia trafiły do muszli klozetowej.


12.05 - Organizatorzy udali się do wojewody, aby wręczyć list do premiera Donalda Tuska (w załączniku)


12.10 - Oficjalne zakończenie protestu. 

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0