Mały krok do wiekliej zgody – komentarz

Publikacja tekstu Władysława Drzazgi (tutaj), prezesa SWiISK na portalu szkola-jazdy.pl wywołała reakcję środowiska. Poniżej prezentujemy list z polemiką, który do redakcji przysłał Wojciech Szemetyłło*.

Warszawa, dnia 06.08.2010r.

 

Drogi Władku!

 

Prawdą jest ,że w trakcie prac nad nowelizacją obecnego Prawa o ruchu drogowym czasami z wielkim trudem udaje się osiągnąć kompromis zadowalający wszystkich trzech uczestników rozmów. Jest to sytuacja moim zdaniem całkowicie normalna i nie powinna budzić niczyjego zdziwienia.

Fakt, że największe obecnie organizacje tj. PIGOSK, OIGOSK, PFSSK, skupiające w większości wielu tych samych członków, reprezentują nieco odmienne statutowe cele. Jest to jak najbardziej normalne i dobrze służy całemu naszemu środowisku. Mamy więc powody do zadowolenia ponieważ głos Nasz jest dobrze słyszany w trakcie prac w Podkomisji Sejmowej oraz w licznych spotkaniach z przedstawicielami strony Rządowej.

Musimy pamiętać, że reprezentujemy ponad połowę istniejących i działających w Polsce OSK wraz z zatrudnionymi instruktorami i ich rodzinami, co stanowi olbrzymią wielotysięczną armię. To o ich gospodarcze interesy, a więc i podstawy coraz trudniejszej codziennej egzystencji jako działacze PFSSK musimy się upominać.

Oczywiście nie powinniśmy i nie możemy zapominać o naszej tak zwanej misji poprawy, zarówno statusu pracowników OSK, ich rangi zawodowej, jak i roli OSK w kształtowaniu świadomości zagrożeń komunikacyjnych wśród Naszych kursantów. Również troska o podnoszenia wszystkich zagadnień związanych z szeroko pojętym BRD.

Uważam więc, że obecnie, nawet w czasie wakacji, jest wiele ciekawszych zagadnień np. sprawa doszkalania ludzi posiadających prawa jazdy, a chcących dokupić kilka jazd w zaprzyjaźnionym lub najbliższym OSK w celu zapoznania się na przykład z nowym typem samochodu. Jak wiemy z wykładni Ministerstwa, sprawa ta wcale nie jest oczywista, bo OSK nie powinny tym się zajmować.

Ciekawy jestem, jaka jest opinia Twoja i pozostałych kolegów w tej bulwersującej sprawie praktycznie zakazu szkolenia tej nie małej przecież grupy Naszych klientów w OSK.

Pozdrawiam Wojciech Szemetyłło

 

Przeczytaj tekst Władysława Drzazgi na temat zgody w środowisku OSK -> tutaj

 

*Wojciech Szemetyłło – prezes Stowarzyszenia Ośrodków Szkolenia Kierowców w Warszawie, szkoleniowiec od 1976 roku, przez lata związany z PZMOT-em oraz Stołecznym Klubem Motorowym. Współpracował z mediami motoryzacyjnymi. Odznaczony Złota Honorowa Odznaka PFSSK oraz Złotym Medalem za Długoletnia Służbę dla RP – Zasłużony dla Transportu. Obecnie oprócz funkcji prezesa SOSK pełni również funkcję wiceprezesa Polskiej Federacji Stowarzyszeń Szkół Kierowców, gdzie jest przewodniczącym komisji ds. odznaczeń.

 

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Brak produktów w koszyku.