Mały krok do wiekliej zgody – komentarz

Publikacja tekstu Władysława Drzazgi (tutaj), prezesa SWiISK na portalu szkola-jazdy.pl wywołała reakcję środowiska. Poniżej prezentujemy list z polemiką, który do redakcji przysłał Wojciech Szemetyłło*.

Warszawa, dnia 06.08.2010r.

 

Drogi Władku!

 

Prawdą jest ,że w trakcie prac nad nowelizacją obecnego Prawa o ruchu drogowym czasami z wielkim trudem udaje się osiągnąć kompromis zadowalający wszystkich trzech uczestników rozmów. Jest to sytuacja moim zdaniem całkowicie normalna i nie powinna budzić niczyjego zdziwienia.

Fakt, że największe obecnie organizacje tj. PIGOSK, OIGOSK, PFSSK, skupiające w większości wielu tych samych członków, reprezentują nieco odmienne statutowe cele. Jest to jak najbardziej normalne i dobrze służy całemu naszemu środowisku. Mamy więc powody do zadowolenia ponieważ głos Nasz jest dobrze słyszany w trakcie prac w Podkomisji Sejmowej oraz w licznych spotkaniach z przedstawicielami strony Rządowej.

Musimy pamiętać, że reprezentujemy ponad połowę istniejących i działających w Polsce OSK wraz z zatrudnionymi instruktorami i ich rodzinami, co stanowi olbrzymią wielotysięczną armię. To o ich gospodarcze interesy, a więc i podstawy coraz trudniejszej codziennej egzystencji jako działacze PFSSK musimy się upominać.

Oczywiście nie powinniśmy i nie możemy zapominać o naszej tak zwanej misji poprawy, zarówno statusu pracowników OSK, ich rangi zawodowej, jak i roli OSK w kształtowaniu świadomości zagrożeń komunikacyjnych wśród Naszych kursantów. Również troska o podnoszenia wszystkich zagadnień związanych z szeroko pojętym BRD.

Uważam więc, że obecnie, nawet w czasie wakacji, jest wiele ciekawszych zagadnień np. sprawa doszkalania ludzi posiadających prawa jazdy, a chcących dokupić kilka jazd w zaprzyjaźnionym lub najbliższym OSK w celu zapoznania się na przykład z nowym typem samochodu. Jak wiemy z wykładni Ministerstwa, sprawa ta wcale nie jest oczywista, bo OSK nie powinny tym się zajmować.

Ciekawy jestem, jaka jest opinia Twoja i pozostałych kolegów w tej bulwersującej sprawie praktycznie zakazu szkolenia tej nie małej przecież grupy Naszych klientów w OSK.

Pozdrawiam Wojciech Szemetyłło

 

Przeczytaj tekst Władysława Drzazgi na temat zgody w środowisku OSK -> tutaj

 

*Wojciech Szemetyłło – prezes Stowarzyszenia Ośrodków Szkolenia Kierowców w Warszawie, szkoleniowiec od 1976 roku, przez lata związany z PZMOT-em oraz Stołecznym Klubem Motorowym. Współpracował z mediami motoryzacyjnymi. Odznaczony Złota Honorowa Odznaka PFSSK oraz Złotym Medalem za Długoletnia Służbę dla RP – Zasłużony dla Transportu. Obecnie oprócz funkcji prezesa SOSK pełni również funkcję wiceprezesa Polskiej Federacji Stowarzyszeń Szkół Kierowców, gdzie jest przewodniczącym komisji ds. odznaczeń.

 

3 komentarze do “Mały krok do wiekliej zgody – komentarz”

  1. Pingback: stapelstein

  2. Pingback: Buy Apple Airpods Pallet

  3. Pingback: No Code Testing Tool

Dodaj komentarz