Majowy numer “Szkoły Jazdy” już w sprzedaży!

miesięcznik " Szkoła jazdy "

A co znajduje się w środku? Przeczytajcie sami!

Temat numeru: Nowelizacja w komisji, czyli WORD-y kontra OSK

Wszyscy chyba zdają sobie sprawę, że proponowana nowelizacja ustawy o kierujących pojazdami to tylko próba załatania sytuacji, nie prawdziwe rozwiązanie problemu – tak do spierających się podczas kwietniowego posiedzenia komisji infrastruktury przedstawicieli WORD-ów i autoszkół rzucił wiceminister resortu infrastruktury i rozwoju Zbigniew Rynasiewicz.

Nie wierz w bajki, sprawdzaj fakty

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zapowiada, że jeszcze w czerwcu uruchomi w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców usługi umożliwiające m.in. sprawdzenie historii pojazdu. Wszystko online i bezpłatnie.

Nowy prezes PIGOSK

O przyszłości branży rozmawiamy z Krzysztofem Szymańskim, byłym prezesem PFSSK, który obecnie stanął na czele zarządu Polskiej Izby Gospodarczej Ośrodków Szkolenia Kierowców.

Jubileusz „Szkoły Jazdy”

Były wspomnienia, tort i życzenia – tak uczciliśmy setne wydanie naszego miesięcznika.

Hodowcy żab

Hodowcy rzadko hodują coś na własny użytek. Ba, często wiedząc, co i jak hodują, unikają produktów własnego chowu – pisze s swoim najnowszym felietonie Eugeniusz Kubiś.

Kombi za 20 tysięcy złotych

Wiele osób chciałoby rozpocząć swoją przygodę z motoryzacją od zakupu praktycznego kombi, które sprawdzi się w każdej sytuacji. Kwota 20 tysięcy złotych daje spore pole manewru. Lepiej nie wykorzystywać jej w całości. Dla własnego dobra warto wydać 15 tysięcy złotych, a resztę przeznaczyć na doprowadzenie auta do porządku lub walkę z nieplanowanymi usterkami – pisze Łukasz Szewczyk.

Życie bez teorii

Ośrodki z niepokojem patrzą na plan likwidacji obowiązkowych szkoleń teoretycznych na prawo jazdy.

Instruktor Roku 2014

Polska Federacja Stowarzyszeń Szkół Kierowców po raz kolejny organizuje Konkurs Instruktora Roku. W tym roku szkoleniowcy spotkają się w Wielkopolsce.

Peugeot 107 – miejski gigant

Najmniejszy peugeot nie jest rynkową nowością. Mimo to wciąż trzyma się dobrze i ma sporo do zaoferowania. Jego zwrotność i kompaktowe rozmiary przypadną do gustu początkującym kierowcom. Peugeota docenią także ci, którzy szukają zwinnego i oszczędnego środka transportu – ocenia Łukasz Szewczyk.

Nowa siedziba WORD w Świdnicy

17 kwietnia, w samo południe, uroczyście otwarto pierwszą w Polsce po wejściu nowej ustawy filię Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego – pisze Paweł Żuraw.

Eco driving to stan umysłu

Ideą tzw. ekojazdy jest przede wszystkim płynność i świadome precyzyjne posługiwanie się samochodem. Doskonałe wyczucie pojazdu, dopasowanie techniki jazdy do warunków i możliwości samochodu – uważa Adam Knietowski.

Nie ma dobrych kierowców

Przeżyła ciężki wypadek drogowy, po którym zdecydowała się działać na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dziś prowadzi Fundację Nadzieja. O motoryzacji rozmawiamy z aktorką i piosenkarką Dorotą Stalińską.

Tragedia po kontroli

Elbląg: Właściciel szkoły nauki jazdy odebrał sobie życie.

Jestm trzżwy mogę jechać!

Dlaczego ludzie jeżdżą po alkoholu? Każdy ma prawo się napić, ale ważne jest, aby potem się odpowiednio zachowywać – pisze Albin Sieczkowski.

Intertraffic 2014

Relacja Marka Wierzchowskiego z kolejnej edycji targów INTERTRAFFIC w Amsterdamie, na których prezentowano najnowsze technologie i rozwiązania w branży inżynierii ruchu drogowego.

Doskonalenie techniki jazdy motocyklem – czy warto?

Z całą pewnością czytelnicy „Szkoły Jazdy” wiedzą o tym, że na co dzień zajmuję się szkoleniem kandydatów na kierowców kategorii A (A1, A2, AM) i równolegle prowadzę ośrodek doskonalenia techniki jazdy wpisany do rejestru tylko w zakresie kategorii motocyklowych. Szkolenie motocyklistów to właściwie moja pasja i staram się tej tematyce w sezonie motocyklowym poświęcać dużo uwagi – pisze Marcin Kukawka.

Tablica rejestracyjna jako nośnik informacji

W naszym kraju tablice służą do indywidualnej identyfikacji pojazdu. W innych krajach na tablicach umieszcza się więcej danych – czytamy w tekście Marka Rupentala.

Science fiction czy rzeczywistość?

Od kilku miesięcy trwają prace nad rzekomą poprawą aktu prawnego, jakim jest ustawa o kierujących. Uczestnicy tego procedowania co pewien czas zaskakują nas różnorodnymi pomysłami i próbą wprowadzania zmian do UoKP, jeżeli nie wprost, to od kuchni – prawdziwi mistrzowie kamuflażu – uważa Tadeusz Sobotka.

Szybka jazda

Aż 64 procent kierowców w Polsce jeździ powyżej dopuszczalnego limitu. Czterech na pięciu kierujących przekracza prędkość na drogach krajowych przebiegających przez teren zabudowany i na dwujezdniowych ulicach miast – to wyniki najnowszych badań prędkości pojazdów, przeprowadzonych na zlecenie Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przez ekspertów z Politechniki Gdańskiej, Politechniki Krakowskiej oraz Fundacji Rozwoju Inżynierii Lądowej.

Biznes to biznes

Nauka jazdy to biznes jak każdy inny, przychody minus koszty i mamy zysk – pisze Paweł Zygmunt.

Bezpieczna jazda w kinie

W Warszawie i Krakowie rozpoczął się edukacyjny projekt Cinema Drive. Dwugodzinne seanse kinowe poruszające najważniejsze aspekty bezpieczeństwa na drogach adresowane są do młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych.

Roma locuta, causa finita!

W dowolnym, lecz całkowicie wystarczającym dla potrzeb tego artykułu tłumaczeniu oznacza to, że najwyższa władza, a taką jest Sejm RP, podjęła ostateczną decyzję – pisze Wojciech Szemetyłło.

Wasze komentarze (3)

  1. Brak obowiązkowej teorii to bardzo dobry pomysł. Niech kursant Klient wybiera czy chce uczyć się przepisów sam z książek czy komputera czy chce dopłacić trochę i mieć teorie w OSK.
  2. Nie wiem, czy te filie w różnych dziurach to dobry pomysł. Zaczną się pielgrzymki, żeby kurs robić na wsi bo przecież łatwiej. Później znów mieszkańcy zaczną marudzić że im L-ki korkują spokojne kiedyś uliczki.
  3. wyklady juz obecnie są nieobowiązkowe. Tylko że z tego przywileju moze korzystac tylko pseudo super OSK. Wszystkie szkoly zarowno duze jak i male powinny miec wybor czy chca roboc wyklady czy nie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.