A co znajduje się w środku? Przeczytajcie sami!

Temat numeru: Nowelizacja w komisji, czyli WORD-y kontra OSK


Wszyscy chyba zdają sobie sprawę, że proponowana nowelizacja ustawy o kierujących pojazdami to tylko próba załatania sytuacji, nie prawdziwe rozwiązanie problemu - tak do spierających się podczas kwietniowego posiedzenia komisji infrastruktury przedstawicieli WORD-ów i autoszkół rzucił wiceminister resortu infrastruktury i rozwoju Zbigniew Rynasiewicz.


Nie wierz w bajki, sprawdzaj fakty


Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zapowiada, że jeszcze w czerwcu uruchomi w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców usługi umożliwiające m.in. sprawdzenie historii pojazdu. Wszystko online i bezpłatnie.


Nowy prezes PIGOSK


O przyszłości branży rozmawiamy z Krzysztofem Szymańskim, byłym prezesem PFSSK, który obecnie stanął na czele zarządu Polskiej Izby Gospodarczej Ośrodków Szkolenia Kierowców.


Jubileusz „Szkoły Jazdy”


Były wspomnienia, tort i życzenia - tak uczciliśmy setne wydanie naszego miesięcznika.


Hodowcy żab


Hodowcy rzadko hodują coś na własny użytek. Ba, często wiedząc, co i jak hodują, unikają produktów własnego chowu - pisze s swoim najnowszym felietonie Eugeniusz Kubiś.


Kombi za 20 tysięcy złotych


Wiele osób chciałoby rozpocząć swoją przygodę z motoryzacją od zakupu praktycznego kombi, które sprawdzi się w każdej sytuacji. Kwota 20 tysięcy złotych daje spore pole manewru. Lepiej nie wykorzystywać jej w całości. Dla własnego dobra warto wydać 15 tysięcy złotych, a resztę przeznaczyć na doprowadzenie auta do porządku lub walkę z nieplanowanymi usterkami - pisze Łukasz Szewczyk.


Życie bez teorii


Ośrodki z niepokojem patrzą na plan likwidacji obowiązkowych szkoleń teoretycznych na prawo jazdy.


Instruktor Roku 2014


Polska Federacja Stowarzyszeń Szkół Kierowców po raz kolejny organizuje Konkurs Instruktora Roku. W tym roku szkoleniowcy spotkają się w Wielkopolsce.


Peugeot 107 - miejski gigant


Najmniejszy peugeot nie jest rynkową nowością. Mimo to wciąż trzyma się dobrze i ma sporo do zaoferowania. Jego zwrotność i kompaktowe rozmiary przypadną do gustu początkującym kierowcom. Peugeota docenią także ci, którzy szukają zwinnego i oszczędnego środka transportu - ocenia Łukasz Szewczyk.


Nowa siedziba WORD w Świdnicy


17 kwietnia, w samo południe, uroczyście otwarto pierwszą w Polsce po wejściu nowej ustawy filię Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego - pisze Paweł Żuraw.


Eco driving to stan umysłu


Ideą tzw. ekojazdy jest przede wszystkim płynność i świadome precyzyjne posługiwanie się samochodem. Doskonałe wyczucie pojazdu, dopasowanie techniki jazdy do warunków i możliwości samochodu - uważa Adam Knietowski.


Nie ma dobrych kierowców


Przeżyła ciężki wypadek drogowy, po którym zdecydowała się działać na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dziś prowadzi Fundację Nadzieja. O motoryzacji rozmawiamy z aktorką i piosenkarką Dorotą Stalińską.


Tragedia po kontroli


Elbląg: Właściciel szkoły nauki jazdy odebrał sobie życie.


Jestm trzżwy mogę jechać!


Dlaczego ludzie jeżdżą po alkoholu? Każdy ma prawo się napić, ale ważne jest, aby potem się odpowiednio zachowywać - pisze Albin Sieczkowski.


Intertraffic 2014


Relacja Marka Wierzchowskiego z kolejnej edycji targów INTERTRAFFIC w Amsterdamie, na których prezentowano najnowsze technologie i rozwiązania w branży inżynierii ruchu drogowego.


Doskonalenie techniki jazdy motocyklem - czy warto?


Z całą pewnością czytelnicy „Szkoły Jazdy” wiedzą o tym, że na co dzień zajmuję się szkoleniem kandydatów na kierowców kategorii A (A1, A2, AM) i równolegle prowadzę ośrodek doskonalenia techniki jazdy wpisany do rejestru tylko w zakresie kategorii motocyklowych. Szkolenie motocyklistów to właściwie moja pasja i staram się tej tematyce w sezonie motocyklowym poświęcać dużo uwagi - pisze Marcin Kukawka.


Tablica rejestracyjna jako nośnik informacji


W naszym kraju tablice służą do indywidualnej identyfikacji pojazdu. W innych krajach na tablicach umieszcza się więcej danych - czytamy w tekście Marka Rupentala.


Science fiction czy rzeczywistość?


Od kilku miesięcy trwają prace nad rzekomą poprawą aktu prawnego, jakim jest ustawa o kierujących. Uczestnicy tego procedowania co pewien czas zaskakują nas różnorodnymi pomysłami i próbą wprowadzania zmian do UoKP, jeżeli nie wprost, to od kuchni - prawdziwi mistrzowie kamuflażu - uważa Tadeusz Sobotka.


Szybka jazda


Aż 64 procent kierowców w Polsce jeździ powyżej dopuszczalnego limitu. Czterech na pięciu kierujących przekracza prędkość na drogach krajowych przebiegających przez teren zabudowany i na dwujezdniowych ulicach miast - to wyniki najnowszych badań prędkości pojazdów, przeprowadzonych na zlecenie Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przez ekspertów z Politechniki Gdańskiej, Politechniki Krakowskiej oraz Fundacji Rozwoju Inżynierii Lądowej.


Biznes to biznes


Nauka jazdy to biznes jak każdy inny, przychody minus koszty i mamy zysk - pisze Paweł Zygmunt.


Bezpieczna jazda w kinie


W Warszawie i Krakowie rozpoczął się edukacyjny projekt Cinema Drive. Dwugodzinne seanse kinowe poruszające najważniejsze aspekty bezpieczeństwa na drogach adresowane są do młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych.


Roma locuta, causa finita!


W dowolnym, lecz całkowicie wystarczającym dla potrzeb tego artykułu tłumaczeniu oznacza to, że najwyższa władza, a taką jest Sejm RP, podjęła ostateczną decyzję - pisze Wojciech Szemetyłło.

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0