Zapoznaj się z zawartością najnowszego numeru miesięcznika „Szkoła Jazdy” nr 2/2014 (98)! Uwaga! Dodatek specjalny TYLKO DLA PRENUMERATORóW: PŁYTA DVD Z OFICJALNYMI TESTAMI NA PRAWO JAZDY Z BAZY PWPW!


Rząd chce zaostrzyć prawo dla pijanych kierowców


Obowiązkowe alkomaty i wyższe kary to pomysł rządu na walkę z jeżdżącymi pod wpływem alkoholu. Czy to wystarczy?


Ostateczna rozgrywka


Już na początku tego miesiąca wszystkie wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego powinny działać na systemie teleinformatycznym Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Jednak nie wiadomo jeszcze, jak długo taka sytuacja potrwa. Zadecyduje o tym wynik postępowania przetargowego w Krakowie.


Nowelizacja wymaga poprawy


Przedstawiciele wszystkich organizacji, które jako strona społeczna opiniują poselski projekt nowelizacji ustawy o kierujących pojazdami, uważają, że proponowane zmiany są daleko niewystarczające. Część z nich kwestionuje także zasadność niektórych poprawek, wprowadzających np. możliwość prowadzenia przez WORD-y warsztatów dla instruktorów.


Frankenstein nie odpuszcza - felieton E. Kubisia


W styczniu powinniśmy obchodzić trzecią rocznicę uchwalenia ustawy o kierujących pojazdami. Miała wprowadzić nas do Europy, a zdaniem znaczącego lidera środowiska OSK, stanowiła rewolucję na skalę światową. Obchodów nie było!


ITS na rzecz niepełnosprawnych


- Wszyscy starają się robić tak, żeby niepełnosprawni wykazujący się odpowiednią znajomością przepisów i mający opanowaną technikę jazdy byli w stanie w rzetelny sposób przejść przez procedurę kursu i podejść do egzaminu. Wszystko jednak dzieje się na zasadzie odruchu serca, a nie w oparciu o przepisy. Chcemy to zmienić - mówi Piotr Rybicki z ITS.


Negocjacje. Czy najważniejsza jest wygrana?


Czym są negocjacje? To proste, prawda? To spór, targ, próba postawienia na swoim. Mamy z tym bez przerwy do czynienia. Widzimy je w telewizji, w polityce i biznesie. Ale też obserwujemy je na co dzień w naszym prywatnym życiu. Mało tego, sami od dziecka uczestniczymy w negocjacjach.


hyundai i10


Najmniejszy model koreańskiej firmy to jedna z największych premier ostatnich miesięcy i jeden z najważniejszych samochodów, który w tym roku wyjedzie na polskie drogi. Dlaczego?


Co kryją przed nami koncerny motoryzacyjne?


Zapraszamy do lektury najnowszej książki Jacka Balkana „Skandaliczna historia motoryzacji”. Tę lekturę naprawdę czyta się z wypiekami na twarzy.


Nasza polska jazda


Ponarzekamy? Oj, już chyba wszyscy mamy tego dosyć! No, może troszeczkę pouskarżajmy się, bo czym jest rozmowa Polaków bez narzekania? - pyta Paweł Żuraw.


W prostocie siła


Polska to kraj, w którym władza utrudnia życie, a obywatel broni się jak może - pisze w swoim felietonie Marcin Zygmunt.


„W samochodzie wolę ciszę”


- Wyznaje w wywiadzie z nami piosenkarz Wojciech Gąssowski.


Piraci i furiaci


Niebezpieczna jazda czy świadome łamanie przepisów ruchu drogowego to objawy agresji drogowej.


Rozmowy w CB-radiu


Jako że wielu czytelników używa CB-radia i ciągle dopomina się, bym zrobił szum wokół kultury na „szczekaczce”, postanowiłem tym razem napisać co nieco na ten temat.


NIK skontroluje system szkolenia kierowców


Tak wynika z wystąpienia prezesa Najwyższej Izby Kontroli Krzysztofa Kwiatkowskiego, które miało miejsce zaraz po tragicznym wypadku w Kamieniu Pomorskim.


Czy pijany kierowca zawsze jest winny?


Obowiązek ubezpieczeniowy z tytułu OC i pijany kierowca. Jak to jest? Odpowiada Marcin Kukawka.


Jazda defensywna - studium przypadku


Warto uczyć podstaw jazdy defensywnej, bo znacznie ułatwiają proces kształcenia kierowców, dają dużo większy margines na błędy i przede wszystkim szanse młodemu człowiekowi na bezpieczniejszy początek samodzielnej jazdy już po zdanym egzaminie.


Powrót do edukacji


Czy w Polsce mamy jeszcze szansę na edukację komunikacyjną z prawdziwego zdarzenia? - pyta Wojciech Szemetyłło.


 

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0