Łuk jest bez sensu?

jazda po łuku

Redaktorzy serwisu AutoKult zastanawiają się nad sensem jednego z najbardziej elementarnych zadań, z którym mamy do czynienia podczas egzaminu. Chodzi oczywiście popularny „łuk”.

Okazuje się, że w innych krajach zrezygnowano z weryfikowania umiejętności kierowania pojazdem na placu manewrowym.

Redakcja przytacza jednogłośne opinie kursantów i instruktorów, którzy proponują, by nie wracać na plac w momencie, kiedy zostanie już raz zaliczony. Innym pomysłem jest całkowita rezygnacja z tego zadania podczas egzaminu. Branżowcy zauważają, że nauka zadania często sprowadza się do nauki odpowiedniej sekwencji ruchów.

Jak wiemy, zdarzają się także opinie ostrzejsze na temat tego, co weryfikuje egzamin na prawo jazdy. W przytaczanych opiniach pojawił się także wątek jazd w nocy – niektórzy kursanci chcieliby także spędzić trochę czasu z instruktorem po zmierzchu.