Liga Mistrzów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Liga Mistrzów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

W Zespole Szkół nr 1 w Koluszkach został rozegrany drugi etap IV edycji Ligi Mistrzów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Jednym ze sponsorów nagród było wydawnictwo WINFOR.

Kolejny raz w Koluszkach, w okresie ferii zimowych spotkała się krajowa czołówka drużyn BRD ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z województw: podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, śląskiego, opolskiego, mazowieckiego i łódzkiego. Honorowy Patronat nad Turniejem objęła Joanna Skrzydlewska – Poseł do Parlamentu Europejskiego, Starosta Łódzki Wschodni – Piotr Busiakiewicz oraz Waldemar Chałat – Burmistrz Koluszek. Współorganizatorem Ligi Mistrzów BRD był również nowo powstały przy Zespole Szkół nr 1 w Koluszkach, Młodzieżowy Klub Motoryzacyjny “JEDYNKA”.

Młodzież rywalizująca w zawodach musiała wykazać się nie tylko wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego, umiejętnościami jazdy rowerem po sprawnościowym torze przeszkód, ale także poradzić sobie z zadaniami z zakresu ratownictwa medycznego, opatrywaniem ran, złamań czy krwotoków. Na najlepszych czekały puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Zwycięzcą turnieju w klasyfikacji szkół gimnazjalnych została drużyna Gimnazjum nr 1 w Koluszkach, która otrzymała oprócz nagród rzeczowych Puchar Burmistrza Koluszek.

 Najlepszym zawodnikiem turnieju w kategorii indywidualnej okazał się Karol Pecyna. W klasyfikacji szkół podstawowych 1 miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa w Czarnej (woj. podkarpackie), a 3 miejsce przypadło drużynie Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach. Najlepszym zawodnikiem w kategorii szkół podstawowych został uczeń SP z Czarnej – Kacper Waśko. Puchar Komendanta Powiatowego PSP w Koluszkach dla najsprawniejszego rowerzysty, zwycięzcy konkurencji jazdy rowerem na torze przeszkód, odebrał Michał Drabik ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach, a w kategorii szkół gimnazjalnych najlepiej radził sobie Piotr Michalak, uczeń Gimnazjum nr 1- który otrzymał Puchar Komendanta Powiatowego Policji.

Opiekunowie najlepszych drużyn otrzymali również nagrodę specjalną – zestaw pomocy dydaktycznych pakietu Vademecum Wykładowcy Professional kat. A i B wraz z zestawami podręczników i dostępami do platformy szkoleniowej. – Nagrody były dużą niespodzianką i zostały przyjęte przez nauczycieli jako wyróżnienie i bardzo wysoko ocenione pod względem merytorycznym – mówi Prezes Młodzieżowego Klubu Motoryzacyjnego „JEDYNKA”. – Wszyscy stwierdzili zgodnie, że z pewnością będą bardzo dobrze przez nauczycieli wykorzystane i przyczynią się do podniesienia świadomości i wiedzy merytorycznej uczniów, uczestników ruchu drogowego i z pewnością przyszłych kierowców. Pakiet ten ufundowała firma WINFOR ze Szczecina – producent m.in. oprogramowania dla instruktorów nauki jazdy i przyszłych kierujących pojazdami.

 red

 

 

4 komentarze do “Liga Mistrzów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego”

  1. Pingback: ufabtb

  2. Pingback: Google Drive

  3. Pingback: Lsm99 เว็บบอล Auto

  4. Pingback: รับทำเว็บ WordPress

Dodaj komentarz