„Lewe” tachografy

Analiza zapisów zarejestrowanych na wykresówce wykazała, iż przed zatrzymaniem pojazd nie znajdował się w ruchu a kierowca od kilku godzin „odpoczywał”.

W trakcie oględzin tachografu oraz deski rozdzielczej ujawniono podpięcie do tylnej części tachografu wiązki elektrycznej poprzez którą możliwe było fałszowanie zapisów urządzenia rejestrującego.

Natomiast w późnych godzinach nocnych Inspektorzy z Inowrocławia zatrzymali zespół pojazdów również należący do przewoźnika z województwa kujawsko-pomorskiego. W trakcie kontroli stwierdzono, iż pomimo ruchu pojazdu tachograf na wykresówce rejestrował odpoczynek. W związku z zaistniałą sytuacją, kontrolujący inspektorzy wraz z kierowcą przeprowadzili próbę drogową w celu potwierdzenia faktu zainstalowania dodatkowego urządzenia do tachografu zmieniającego wskazania prędkości , przebytej drogi i aktywności okresów pracy kierowcy. W toku dalszych czynności kontrolnych stwierdzono, iż do płyty głównej tachografu podłączono dodatkowe urządzenie, składające się z układu elektronicznego i przekaźnika którego działanie sterowane było za pomocą dodatkowego pilota zdalnego sterowania. W stosunku do nieuczciwych przewoźników wszczęto postępowania administracyjne sankcjonowane karą administracyjną w wysokości po 15 tys. zł.

źródło: WITD

1 komentarz do “„Lewe” tachografy”

  1. Pingback: buy z strain spores

Dodaj komentarz