Ładowanie strony w mniej niż 0,5 s

  • Sebastian Szklarz, menadżer Działu IT firmy E-Kierowca mówi jakie niebezpieczeństwa są związane z korzystaniem ze starego sprzętu i nieaktualnego oprogramowania w OSK.

Tak naprawdę jest to po prostu bardzo logiczne: używając starego oprogramowania, starych systemów możemy korzystać wyłącznie ze starych aplikacji i nie jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom aktualnych- współczesnych odbiorców, do których chcemy trafić. Zamiast dostarczać nowoczesne aplikacje, przyjazne dla użytkowników i preferowane przez nich, dostarczamy oprogramowanie, z którego po prostu nie chcą korzystać.

„Dzisiaj standardem jeśli chodzi o przeglądarki jest tworzenie tzw. single page applications. Raz załadowane nie przeładowują się co kilka sekund, nie czekamy na załadowanie nowej funkcji. Wszystkie funkcje są dostępne natychmiast. Właśnie takich aplikacji oczekują użytkownicy, którzy obecnie irytują się już po dwóch-trzech sekundach ładowania strony”.

Ale sprawność sprzętu i systemów ma także bezpośredni związek z pozycjonowaniem naszych stron w Google, a w związku z tym z łatwością wyszukiwania i dostępnością naszej oferty przez potencjalnych klientów.

„Dla dobrego pozycjonowania strony Google wymaga aby ładowała się ona w mniej niż pół sekundy! A potem jest gorzej pozycjonowana. Dlatego, że Google odpowiada właśnie na potrzeby użytkowników”.