Kilkaset złotych w zamian za pozytywne zaliczenie egzaminu na prawo jazdy próbował wręczyć egzaminatorowi jeden z kandydatów na kierowcę, zdający w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim - donosi Dziennik Łódzki. Nieuczciwego kursanta zatrzymała policja.

Do zdarzenia doszło na placu manewrowym ośrodka szkolenia kierowców. 54-letni mieszkaniec powiatu podając egzaminatorowi dokumenty dołączył do niego kilkaset złotych, co - w jego przekonaniu - miało najprawdopodobniej pomóc w uzyskaniu pozytywnego wyniku. Mężczyzna ten bowiem już cztery razy podchodził do egzaminu praktycznego. Bez powodzenia.


 


Dyrektor piotrkowskiego WORD o próbie przekupstwa powiadomił policję. 54-latek został ww wtorek dowieziony do komendy, złożył wyjaśnienia, a po przesłuchaniu w Prokuraturze Rejonowej w Piotrkowie usłyszał zarzut usiłowania wręczenia korzyści majątkowej. Grozi za to od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny.


 


Dziennik Łódzki


 

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0