Kursanci to pokochali i oczekują, że tak już zostanie

wykłady live kurs teorii na prawo jazdy

Wykłady LIVE i przez Internet? Takie kursy teorii na prawo jazdy już istnieją! Kursanci wypowiadają się w samych superlatywach zarówno o przedsięwzięciu jak i o zespole, który jest odpowiedzialny za transmisję wykładów na żywo i przez internet.

Wykłady LIVE kontra pandemia

Tę transformację w branży przyspieszyła pandemia. Podobnie jak w innych branżach. Okazuje się, że firma e-kierowca wraz z produktem Biz.prawko.pl była już przygotowana. Od dawna planowali pomóc branży Ośrodków Szkolenia Kierowców jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła i zyskać więcej czasu na szkolenie kandydatów w trakcie części praktycznej kursu.

To był strzał w dziesiątkę na tarczy oczekiwań kursantów i właścicieli OSK. Kurs teorii prowadzony on-line i stacjonarnie. Mieszanka nazywana profesjonalnie blended learning.

Panowie robicie świetną robotę. W tych czasach trudnych dziękuję że jesteście i przynajmniej w taki sposób możemy się czegoś dowiedzieć. Oby tak dalej… ! – komentuje Pani Agnieszka.

Nowa forma kursu teorii na prawo jazdy

Założenia blended learning:
– kandydat na kierowcę uczestniczy w wykładach nadawanych w Internecie live,
– pracuje indywidualnie na zawsze aktualnych materiałach multimedialnych,
– stale pozostaje w kontakcie z OSK i instruktorem, który monitoruje wyniki nauczania.

Ciągły nabór kursantów bez potrzeby tworzenia grup

Blended learning to także standaryzacja materiału i procesu nauczania, pracy w całym OSK dzięki cyklicznemu kalendarzowi zajęć i modułowej konstrukcji kursu.

Z punktu widzenia kursanta kurs teorii kat. B z wykładami Live to wolność wyboru, ponieważ może on wybrać czas nauki w terminie dogodnym dla siebie. Dzięki temu może także spędzać dowolną ilość czasu na nauce, stosownie do swoich preferencji i możliwości. Jeśli jednak w jakimś terminie nie będzie mógł uczestniczyć w wykładzie live, to zrealizuje ten moduł w kolejnych tygodniach cyklu.

Świetny wykład, wszystko jasno wytłumaczone:) – komentuje Beata.

Postępy kursanta pod lupą instruktora

Po przerobieniu materiałów multimedialnych kursant przystępuje do realizacji testów, które pozwalają mu określić stan wiedzy oraz jej przyrost. Na podstawie wyników testów przypisany kursantowi instruktor Twojego OSK będzie w stanie monitorować i oceniać postępy kursanta.

Niewątpliwą korzyścią płynącą z zastosowania takiej metodyki pracy jest stała współpraca i komunikacja pomiędzy instruktorem OSK, a kandydatem na kierowcę. Pozostający w stałym kontakcie z kursantem instruktor szkoli, monitoruje i dokonuje ewaluacji.

Instruktor = mentor?

Dzięki temu instruktor OSK ma szansę zostać mentorem kształcenia kandydata na kierowcę. Zapewnia mu to możliwość podejmowania działań zmierzających do optymalizacji procesu kształcenia indywidualnego kandydata oraz całej grupy. To skuteczne rozwiązanie edukacyjne jest świetną podstawą do kształtowania wysokiej marki zaangażowanego OSK, dbającego o skuteczność i komfort przyswajania wiedzy przez kandydata na kierowcę.

Czytelny i ogłoszony z wyprzedzeniem program zajęć

Czytelny i ogłoszony z wyprzedzeniem, realizowany cyklicznie program szkoleniowy live daje kursantom możliwość dołączenia do kursu w dowolnym momencie i realizacji modułów szkoleniowych zgodnie z własnym planem zajęć i zobowiązań. Stały, dzienny scenariusz szkoleniowy zakłada uczestnictwo w wykładach online 2×45 minut. Nadawany live wykład daje możliwość aktywnego uczestnictwa: oglądania, słuchania, zadawania pytań, uzyskiwania odpowiedzi, komentowania.

Testy i ćwiczenia

Realizowany jako drugi, moduł ćwiczeń i testów zapewnia kursantowi możliwość przećwiczenia zdobytej wiedzy na tych samych materiałach, na których prowadzony był wykład oraz wykonania kontrolnych testów sprawdzających i przeczytania wartościowych komentarzy odsyłających do konkretnych treści e-learningowych.

Egzamin wewnętrzny

Ostatni moduł to egzamin wewnętrzny zdawany przez kursanta. OSK ma dostęp do wyników testu i dzięki temu może z wysokim prawdopodobieństwem prognozować rezultat egzaminu teoretycznego.