Kupił fałszywe prawo jazdy. Było nie takie, jak chciał – zgłosił się na policję

dokument prawo jazdy

Na komisariat policji w Alwerni (woj. małopolskie) zgłosił się mężczyzna z zawiadomieniem o oszustwie. Jak mówił, został oszukany, bo kupił fałszywe prawo jazdy, które nie spełniło jego oczekiwań. Został zatrzymany.

Sprawę opisuje lokalny portal „Chrzanowski24”. Mieszkaniec Alwernii kupił fałszywy dowód za 3 tysiące złotych, kontaktując się ze sprzedawcą przez internet. – Otrzymał zamówione prawo jazdy, które jednak nie spełniało jego oczekiwań, gdyż jak podał zgłaszający było ono kategorii B a nie jak zamawiał kategorii A i B, a wykonanie dokumentu – prawa jazdy odbiegało od „oryginału” i nie gwarantowało, że w trakcie policyjnej kontroli nie zatrzymają go policjanci – poinformował Robert Matyasik, rzecznik prasowy komendy powiatowej policji w Chrzanowie.

Policjanci zatrzymali fałszywy dokument. Mężczyzna może odpowiadać z Art. 270 Kodeksu Karnego dotyczącego świadomego używania fałszywego dokumentu. Grozi za to do 5 lat więzienia. Trwają czynności zmierzające do ustalenia wszelkich innych okoliczności tego zdarzenia.

 

Źródło: gazeta.pl za chrzanowski24

 

 

3 komentarze do “Kupił fałszywe prawo jazdy. Było nie takie, jak chciał – zgłosił się na policję”

  1. Pingback: Find Out More

  2. Pingback: get more

  3. Pingback: baixar snaptube no celular android

Dodaj komentarz