Na komisariat policji w Alwerni (woj. małopolskie) zgłosił się mężczyzna z zawiadomieniem o oszustwie. Jak mówił, został oszukany, bo kupił fałszywe prawo jazdy, które nie spełniło jego oczekiwań. Został zatrzymany.

Sprawę opisuje lokalny portal "Chrzanowski24". Mieszkaniec Alwernii kupił fałszywy dowód za 3 tysiące złotych, kontaktując się ze sprzedawcą przez internet. - Otrzymał zamówione prawo jazdy, które jednak nie spełniało jego oczekiwań, gdyż jak podał zgłaszający było ono kategorii B a nie jak zamawiał kategorii A i B, a wykonanie dokumentu - prawa jazdy odbiegało od "oryginału" i nie gwarantowało, że w trakcie policyjnej kontroli nie zatrzymają go policjanci - poinformował Robert Matyasik, rzecznik prasowy komendy powiatowej policji w Chrzanowie.


Policjanci zatrzymali fałszywy dokument. Mężczyzna może odpowiadać z Art. 270 Kodeksu Karnego dotyczącego świadomego używania fałszywego dokumentu. Grozi za to do 5 lat więzienia. Trwają czynności zmierzające do ustalenia wszelkich innych okoliczności tego zdarzenia.


 


Źródło: gazeta.pl za chrzanowski24


 


 

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0