Były dyrektor WORD-u w Łodzi Łukasz Kucharski, zdymisjonowany przez zarząd województwa na wniosek CBA, ponownie obejmie sprawowane jeszcze niewiele ponad tydzień temu stanowisko. Żeby jednak tak się stało, musiał zrezygnować z szefowania Krajowemu Stowarzyszeniu Dyrektorów Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego.

Przypomnijmy, że Kucharski został odwołany ze stanowiska dyrektora łódzkiego ośrodka w zeszłym tygodniu na wniosek Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Powód? Otóż według CBA, dyrektor łódzkiego WORD-u, jednocześnie będąc prezesem zarządu Krajowego Stowarzyszenia Dyrektorów Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego, naruszył ustawę o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące punkcje publiczne. Chodziło o szkolenia prowadzone przez KSD WORD (przeznaczone dla pracowników ośrodków egzaminacyjnych), za które pobierano od ich pracodawców pieniądze.

Szybki powrót

Wiadomo było jednak, że zarząd województwa łódzkiego niechętnie odwołał Kucharskiego. Wymyślono zatem sposób, żeby znowu objął sprawowaną przez siebie niedawno funkcję. Otóż Łukasz Kucharski zrezygnował z szefowania KSD WORD.
– Dyrektor Kucharski pełnił – społecznie i nie pobierając wynagrodzenia – funkcję prezesa Krajowego Stowarzyszenia Dyrektorów Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego – tłumaczy Joanna Blewąska-Kołodziejczak, rzeczniczka prasowa marszałka województwa łódzkiego. – Z funkcji tej zrezygnował. Dziś nie ma więc przeszkód, by pełnił funkcję dyrektora WORD-u.

Mało tego, decyzja już zapadła.
– Uchwała (zarządu województwa łódzkiego – przyp. red) została podjęta, a dyrektora Kucharski obejmie stanowisko 2 lipca (w poniedziałek – przyp. red) – informuje Blewąska-Kołodziejczak.

Szatkowski nowym szefem KSD WORD

Z kolei od środy nowym szefem KSD WORD został Stanisław Szatkowski, od 2013 r. pełniący funkcję dyrektora ośrodka w Olsztynie. Wcześniej Szatkowski był m.in. radnym sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego, radnym Olsztyna oraz wojewodą warmińsko-mazurskim.

[caption id="attachment_10284" align="aligncenter" width="1000"] Stanisław Szatkowski, nowy szef KSD WORD. Fot. Encyklopedia Warmii i Mazur/archiwum Stanisława Szatkowskiego[/caption]

Żeby zabezpieczyć się przed sytuacją, która spotkała Łukasza Kucharskiego, członkowie KSD postanowili wykreślić ze statutu organizacji możliwość prowadzenia działalności gospodarczej.

Jakub Ziębka
Krzysztof Ledzion felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0