Kto zostanie superinstruktorem?

Instruktor Roku 2010

W sobotę 12 czerwca w Białymstoku zostanie rozegrany finał XI Konkursu Instruktor Roku 2010. O zaszczytny tytuł i nagrody rzeczowe powalczy 30 instruktorów z całej Polski.

Impreza rozpocznie się już dziś. Na godz. 15 zaplanowano seminarium na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym (sala konferencyjna PZMot-u). Później odbędzie się wycieczka autokarowa do Supraśla i spotkanie integracyjne.

Finał rozpocznie się w sobotę na terenie PZMot-u. Instruktorzy z całej Polski będą rywalizować w sześciu konkurencjach. Na początek zmierzą się z testem wielokrotnego wyboru. Pytania będą dotyczyć warunków technicznych pojazdu, zasad ruchu drogowego oraz zasad szkolenia kandydatów na kierowców. Na rozwiązanie testu będą mieli 20 minut. Kolejną konkurencją będzie pomoc przedlekarska. Następnie wezmą udział w „Próbie Stewarda”. Instruktorzy przejadą samochodem z piłeczką umieszczoną na talerzu na masce pojazdu pomiędzy pachołkami. Następna konkurencja to „Próba Lancelota” – przejazd pojazdem z zamocowaną lancą z prawej jego strony i zbieranie kółek zawieszonych na statywie. Na koniec instruktorzy będą musieli przejechać trolejami po wyznaczonej trasie i wezmą udział w wyścigu gokartów.

Celem konkursu jest integracja środowiska szkoleniowego, instruktorów i wykładowców oraz działaczy zajmujących się problemami związanymi ze szkoleniem kandydatów na kierowców w całym kraju. Organizowane sympozjum ma na celu podniesienie poziomu szkolenia przyszłych uczestników ruchu drogowego oraz poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach, a także wymianę poglądów na temat kultury na drodze.

Organizatorami konkursu są: Polska Federacja Stowarzyszeń Szkół Kierowców, Społeczne Stowarzyszenie Szkolenia Kierowców w Białymstoku, Prezydent Miasta Białegostoku, Polski Związek Motorowy – WORD Białystok, Łomża, Suwałki. Konkurs odbywa się pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury.

Obszerna relacja z finału w lipcowym numerze „Szkoły Jazdy”.

Program Imprezy:

piątek 11 czerwca 2010r.
zakwaterowanie gości w hotelu „TURKUS” Białystok Al. Jana Pawła II 54 (obok budynku PZM-otu) do godz. 14.30
15.00 – sala konferencyjna PZM-ot – seminarium na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym (przedstawiciel Policji) – wręczenie odznaczeń państwowych, resortowych i federacyjnych
17.30 – wycieczka krajoznawcza do Supraśla (autokarem)
20.00 – spotkanie integracyjne (kolacja przy ognisku)

Sobota 12 czerwca 2010r.
8.30 – sala wykładowa PZMot-u: odprawa zawodników na konkurs, omówienie poszczególnych konkurencji przez głównego sędziego Konkursu
9.30 – Rozegranie konkurencji K – 1 (testy)
11.00 – Uroczyste otwarcie – Prezentacja zawodników, powitanie gości
11.30 – Rozegranie poszczególnych konkurencji od K – 2 do K- 6 jednocześnie – w tym samym czasie przez wszystkie grupy zawodników
12.00 – Zawody dla publiczności i VIP – ów – Pokazy jazdy motocyklami
15.00 – Zakończenie konkursu Instruktor Roku 2010
15. 30 – Ogłoszenie wyników Konkursu Instruktorów i pozostałych uczestników, wręczenie dyplomów, pucharów i nagród
16.00 – Obiad

 

2 komentarze do “Kto zostanie superinstruktorem?”

  1. Pingback: Kardinal Stick

  2. Pingback: original site

Dodaj komentarz