Królik wyciągnięty z cylindra

  • Instytut Transportu samochodowego odpowiedzialny za egzaminowanie m.in. instruktorów nauki jazdy.
  • Na temat kontrowersyjnej propozycji Ministerstwa Infrastruktury dyskutowaliśmy w programie Porozmawiajmy o Branży.
  • Większość widzów oceniła ten pomysł bardzo negatywnie. Do propozycji odniósł się także Andrzej Matuszewski (WORD Warszawa)

„Instytut bardzo istotnie dokonuje zmian swojego oblicza. Nie słyszałem wypowiedzi Instytutu Transportu Samochodowego na ten pomysł. Nawet mam podejrzenia czy Instytut był pytany jak to widzi, jakie ma moce przerobowe. Osobiście ten pomysł, na tę chwilę, postrzegam jako taki królik wyciągnięty z cylindra. Bo od mieszania, herbata nie staje się słodsza. „.

Zastępca Dyrektora warszawskiego WORDu zastanawia się czy niespodziewany pomysł, aby Instytut Transportu Samochodowego zajął się egzaminowaniem instruktorów nauki jazdy, techniki jazdy, egzaminatorów jest jednocześnie wyrażaniem opinii, że dotychczasowe komisje egzaminujące działają w sposób nieskuteczny.

„Jądrem problemu chyba nie jest kto ten egzamin będzie organizował, bo sama organizacja tego typu egzaminów jest elementem względnie prostym. Należy jednak wrócić do tego, czy obecna formuła tych egzaminów jest efektywna, tzn. czy osoby, które zostają dzisiaj egzaminatorami, instruktorami, instruktorami techniki jazdy, po przejściu przez sito komisji rzeczywiście nadają się do wykonywania tych zawodów”.