Kraków: właściciel szkoły jazdy z zarzutami

nauka jazdy

Blisko 70 zarzutów postawiła krakowska prokuratura właścicielowi krakowskiej szkoły nauki jazdy, który za łapówki umożliwiał zdobycie prawa jazdy. Razem z nim podejrzanymi w sprawie są lekarz oraz mężczyzna, który wyszukiwał kursantów.

Edward B. właściciel szkoły został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. – Powoływał się, że ma „wpływy” w nowosądeckim ośrodku ruchu drogowego, dzięki którym miał załatwiać pozytywne zdanie egzaminu na prawo jazdy. Sam też przyjmował pieniądze – mówi Bogusława Marcinkowska, rzecznik krakowskiej prokuratury. Mężczyzna wydawał dokumenty potwierdzające odbycie kursu praktycznego w pełnym wymiarze godzin, choć w rzeczywistości kursanci go nie odbywali. W sprawę zamieszany jest także lekarz, który wystawiał fikcyjne zaświadczenia o stanie zdrowia przyszłych kierowców, choć nigdy ich nie badał. Zarzuty usłyszy też mężczyzna pośredniczący w kontaktach z właścicielem szkoły uczącej kierowców. Prokuratura dwóm ostatnim podejrzanym zabroniła m.in. opuszczania miejsca pobytu oraz kontaktowania się z kursantami.

 

red

źródło: Gazeta.pl

6 komentarzy do “Kraków: właściciel szkoły jazdy z zarzutami”

  1. Pingback: nakeebet

  2. Pingback: useful content

  3. Pingback: https://www.zmodo.com/selector/add/tocart/?productId=6827&return_url=https://devs.ng/betika-nigeria-review/

  4. Pingback: the original source

  5. Pingback: faw99 สล็อต

  6. Pingback: สมัครเน็ต ais

Dodaj komentarz