Stolica Małopolski, nieoficjalna ,,stolica" smogu, czyli Kraków rozpoczął walkę o lepsze powietrze dla mieszkańców i turystów modernizując swoją flotę pojazdów. fot. Hyundai

  • Bezemisyjne, w pełni elektryczne pojazdy - Hyundai Kona Electric trafią do wielu miejskich instytucji w ramach wprowadzonej w życie w 2018 roku ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych.
  • Przekazania pierwszej transzy samochodów (17 z 47 egzemplarzy) dokonał na terenie Ekospalarni w Krakowie prezydent stolicy małopolski Jacek Majchrowski
  • Wybrane w przetargu pojazdy w usłudze wynajmu długoterminowego dostarczyła firma Arval Service Lease Polska
Przekazania pierwszej transzy samochodów (17 z 47 egzemplarzy) dokonał na terenie Ekospalarni w Krakowie prezdydent stolicy małopolski Jacek Majchrowski.

Pojazdy emisyjne zostały pozyskane przez następujące jednostki: Urząd Miasta Krakowa, Straż Miejska Miasta Krakowa, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Zarząd Dróg Miasta Krakowa, Zarząd Transportu Publicznego, Zarząd Budynków Komunalnych, Zarząd Zieleni Miejskiej, Zarząd Infrastruktury Sportowej, Zarząd Cmentarzy Komunalnych, Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, Muzeum Inżynierii Miejskiej, Fundacja Miejski Park i Ogród Zoologiczny, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr. 3, Zespół Placówek Resocjalizacyjno-Socjoterapeutycznych oraz spółki miejskie MPWiK S.A., MPEC S.A., MPK S.A., MI sp. z.o.o oraz KHK S.A. Ze względu na specyficzne, skomplikowane wymogi techniczne użytkowanych pojazdów poza grupą jest MPO Sp. z o.o.

Przekazuję w Państwa ręce kluczyki do 17 samochodów elektrycznych, którymi dzisiaj wyjedziecie na krakowskie ulice, i które będą pomagały w wypełnianiu waszych codziennych obowiązków. Do końca roku takich pojazdów będzie 47. Kraków jest pionierem walki ze smogiem. Mieszkańcy naszego miasta wymienili 45 000 pieców węglowych. Dbamy o flotę niskoemisyjną pojazdów komunikacji miejskiej – wszystkie jeżdżące po mieście autobusy spełniają co najmniej wysoką normę Euro 5. Zmiany w zakresie pojazdów osobowych zaczynamy od siebie – samochody zeroemisyjne sukcesywnie będą zastępować te spalinowe. Do końca roku 2024 będą stanowiły 30 procent floty Gminy Miejskiej Kraków. - Jacek Majchrowski, Prezydent Krakowa

  • Hyundai Kona Electric w skrócie:
  • zasięg umożliwiający przejechanie 289 km na jednym ładowaniu ( opcjonalnie dostępny jest także wariant z akumulatorami dzięki którym można pokonać nawet 449km)
  • Przekazane auta posiadają do dyspozycji słabszy silnik elektryczny o mocy 136KM
  • Cena jednego egzemplarza przekazanego małopolskim instytucjom to 165 900zł
Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny


Albin Sieczkowski felietonista z działu Felietony
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0