Kradzież na ,,drut” – kierowcy bądźcie czujni

Dziwne odgłosy wydobywające się z naszego samochodu przeważnie oznaczają konieczną wizytę u mechanika, ale nie zawsze. Czasem dziwny hałas może oznaczać, że w pobliżu kręci się jakiś złodziej, o czym przekonała się kobieta z Lublińca. fot. Policja.pl

  • Do zdarzenia: kradzieży torebki doszło 22 lipca w godzinach popołudniowych na sklepowym parkingu w Lublińcu
  • 45-letnia mieszkanka powiatu lublinieckiego zaparkowała  auto i poszła do sklepu na zakupy
  • Do jej auta podszedł mężczyzna i w jedno z kół w wsunął metalowy drut
  • Kiedy po zakupach kobieta chciała odjechać z parkingu, nagle usłyszała dziwny hałas wydobywający się spod kół, wysiadła więc aby sprawdzić co się dzieje
  • Na ten moment czekał złodziej – wykorzystując chwilę podszedł do auta, otworzył drzwi z drugiej strony i ukradł torebkę. Łupem złodzieja padły pieniądze, dokumenty oraz inne osobiste przedmioty

Lublinieccy śledczy prowadzą czynności mające na celu zatrzymanie  sprawcy i jednocześnie przypominają, że opuszczając pojazd nalezy zawsze zabierać ze sobą wartościowe rzeczy. Pamiętajcie także, aby nie pozostawiać w widocznym miejscu torebek i innych przedmiotów przykuwających uwagę złodziei. Nawet jadąc w korku nie pozostawiajmy torebki, laptopa, telefonu na siedzeniu, przy którym jest otwarte okno. Nie powinno się także zabierać do swojego pojazdu autostopowiczów i innych nieznanych osób. Okazja czyni złodzieja.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.